Zadnje aktivnosti

Zadnje aktivnosti korisnika mogu vidjeti samo registrirani korisnici.

Online korisnici

Online korisnike Agrokluba mogu vidjeti samo registirani korisnici.
Za potpune funkcionalnosti ovih servisa, prijavi se.

Promo

  • Lovačka društva
  • 19.03.2026. 12:30
  • Osječko-baranjska , Osijek

Produžili ugovore o zakupu lovišta s 44 lovačka društva do 2036. godine

Lovci i dalje imaju ključnu ulogu u prevenciji afričke svinjske kuge, ali je za sprječavanje ponovnog širenja bolesti nužno i odgovorno ponašanje samih uzgajivača, istaknula je županica Tramišak

Produžili ugovore o zakupu lovišta s 44 lovačka društva do 2036. godine
Foto: Shutterstock/SVshot

Osječko-baranjska županija potpisala je ugovore o zakupu prava lova u zajedničkim lovištima s 44 lovačka društva i lovozakupca, čime je njihova suradnja produljena na novo desetogodišnje razdoblje, odnosno do 2036. godine. Ugovori su potpisani 18. ožujka u Velikoj vijećnici Skupštine Osječko-baranjske županije.

Partnerski model

Županica Nataša Tramišak ocijenila je kako lovačka društva, koja pokrivaju cijelo područje županije, već desetljećima njeguju kvalitetan partnerski odnos s regionalnom samoupravom.

"Zahvaljujući vašem odgovornom i stručnom radu, stanje u lovištima danas je dobro. Posebno mi je važno naglasiti da se njima upravlja u skladu s načelima zaštite prirode, okoliša i šuma. Vjerujem da ćemo ovaj partnerski model nastaviti uspješno razvijati i u budućnosti“, naglasila je.

Osvrnula se i na izazove s afričkom svinjskom kugom, zahvalivši lovcima na angažmanu koji je omogućio da situacija na terenu bude pod kontrolom. Naglasila je da lovci i dalje imaju ključnu ulogu u prevenciji, ali je dodala kako je za sprječavanje ponovnog širenja bolesti u ovoj godini, uz kontinuiranu suradnju s lovstvom, nužno i odgovorno ponašanje samih uzgajivača.

Više od stotinu lovačkih društava

Predsjednik Lovačkog saveza Osječko-baranjske županije Antun Blažević potvrdio je izvrsnu suradnju s Upravnim odjelom za poljoprivredu te naglasio kako uredno izvršavaju sve obveze koje pred njih stavljaju Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i ribarstva te županijski stožer.

"Na području županije djeluju ukupno 104 lovačka društva i već sada mogu reći da ćemo iduće godine produljiti ugovore i za preostali dio društava. Posebno želim istaknuti da smo ugovore produljili bez povećanja zakupnine, što smatram jasnim dokazom povjerenja u naš rad na očuvanju bioraznolikosti. Unatoč mogućim pojedinačnim slučajevima bolesti, činimo sve kako bismo stanje zadržali stabilnim“, istaknuo je Blažević


Autor

Nikola Kučar

Više [+]

Novinar i urednik s više od dvadeset godina iskustva u tiskanim i digitalnim medijima, na radiju i televiziji.


Partner

Izdvojen oglas

KLUB

#RuralFoto #životinje
Pas Otto na farmi OPG-a