Pretraga tekstova
Battistini Vivai preporučuje provođenje folijarne gnojidbe na bazi kalija radi povećanja sadržaja suhe tvari i roka trajanja. Navodnjavanje se također mora provesti pažljivo bez pretjerivanja.
Najgora stvar za marelice koja se može dogoditi nakon loše 2017. godine je prestati proizvoditi to voće. Tim više što najnovije sorte marelica i nisu podbacile ove godine.
Paolo Laghi, suvlasnik Battistini Vivai, voćnjaka smještena u Ceseni sa 150 partnera koji proizvode milijun sadnica godišnje, i dalje se kladi na uzgoj marelica, navodi freshplaza.
"Iako cijene u 2017. nisu bile jako dobre, ne smijemo zaboraviti da je godina bila obilježena prekomjernom proizvodnjom, a marelice su ipak uvijek popularne. Važno je odabrati prave sorte temeljene na razdoblju berbe i potrebama tržišta."
U svakom slučaju, potrošači obično traže voće koje je privlačno i dobrog okusa. "Potrošači su sve zahtjevniji. Uvođenje novih sorti crvenkaste kožice koje su vrlo atraktivne i imaju dobra organoleptička svojstva, pokazalo se jako dobro", kaže Laghi..
Battistini Vivai preporučuje provođenje folijarne gnojidbe na bazi kalija radi povećanja sadržaja suhe tvari i roka trajanja. Navodnjavanje se također mora provesti pažljivo bez pretjerivanja.
Foto: Pixabay/Ajale
Autorica
Više [+]
Agrarna novinarka s dugogodišnjim iskustvom u lokalnim i specijaliziranim medijima te projektima zajednice. Urednica je Agrokluba, članica Hrvatskog novinarskog društva i Društva agrarnih novinara Hrvatske. Vrtlarica, aktivistica i ljubiteljica prirode i životinja.
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Sezona trešanja polako se privodi kraju. 🍒 Iza nas su sedmice ranih jutara, puno rada, brige oko vremenskih prilika i brojnih ubranih gajbi. Naš kombi je još jednom pun plodova koji su rezultat mjeseci rada i truda. Hvala svima koji podrža... Više [+]
Sezona trešanja polako se privodi kraju. 🍒
Iza nas su sedmice ranih jutara, puno rada, brige oko vremenskih prilika i brojnih ubranih gajbi. Naš kombi je još jednom pun plodova koji su rezultat mjeseci rada i truda.
Hvala svima koji podržavaju domaću proizvodnju.
Kakva je bila vaša godina s trešnjama?
Dalila Ivanković Memić
prije 3 tjedna
Damir Senjan, baš mi je žao zbog mraza i svog uloženog truda. Nadam se da će dogodine priroda biti milostivija i da će grane zaista pucati od voća. 😊 Damir Senjan, baš mi je žao zbog mraza i svog uloženog truda. Nadam se da će dogodine priroda biti milostivija i da će grane zaista pucati od voća. 😊
Damir Senjan
prije 3 tjedna
Danila Ivanković Memić Grane su trebale pucati itekako na voću, sin se namućio u obrezivanju, milovao vočke, cvat odličan, plod na plodu i udari mraz Više [+] i ode sve u čokoladu. Prije je otac vodio račun o voću ali kako sada više njega nema sin preuzeo i uči na svakakve načine, prvo po skren shotu, sada se već uhodao ali vidi i sam da nam svake godine uzme mraz vočnjak, odlučili jedan dio isčupati, nema smisla više.
Dalila Ivanković Memić
prije 3 tjedna
Damire, držim palčeve da dogodine i kod vas grane pucaju od trešanja. 😊 Damire, držim palčeve da dogodine i kod vas grane pucaju od trešanja. 😊
Damir Senjan
prije 4 tjedna
Pa naš super, kod svih rodilo a moj kraj bogu zgriješio da se sve smrzlo, pa meni i one žute što mi najukusnije.😤 Pa naš super, kod svih rodilo a moj kraj bogu zgriješio da se sve smrzlo, pa meni i one žute što mi najukusnije.😤
Maja Celing Celić
prije 4 tjedna
I moja je bila dobra. Kod prijatelja su lijepo rodile ;) I moja je bila dobra. Kod prijatelja su lijepo rodile ;)
Vedran Stapić
prije 4 tjedna
Kod mene su baš lijepo rodile ove godine ;) Kod mene su baš lijepo rodile ove godine ;)