Pretraga tekstova
U europskom sortimentu krušaka su vidljivi pomaci. Razlog su i klimatske promjene i ekstremni vremenski uvjeti, prvenstveno na jugu Europe
U sortimentu kruške značajno mjesto zauzima crveni conference. Potrošačima su poznati standardni, zeleni, a sada su sve više zainteresirani za crvene plodove koji su dostupni tijekom cijele godine.
"U europskom sortimentu krušaka su vidljivi pomaci. Razlog su i klimatske promjene i ekstremni vremenski uvjeti, prvenstveno na jugu Europe", izjavio je Alex van Leperen iz Staay Food Group. Očekuje da će se proizvodnja iz Italije i Španjolske pomaknuti na sjever. Ovo je voće sve teže uzgajati zbog djelovanja ekstremnih vremenskih uvjeta, bez navodnjavanja i zaštite.
Tvrtka se fokusirala kupcima ponuditi kruške uzgajane u Nizozemskoj i Belgiji, a crveni Conference je sorta s potencijalom.
Na njenom razvoju rade od 2018. i uložena su značajna sredstva na sadnju komercijalnih površina. Sada očekuju i prve komercijalne berbe. Iako potražnja za crvenom kruškom raste, još uvijek nemaju površine da opskrbe velike trgovce.
Van Lepren ističe da se ovo voće može ponuditi tijekom cijele godine i da imaju za cilj povećati nasade. Prinos je nešto manji nego kod standardnog zelenog Conferencea, ali su plodovi ukusniji.
Povezana biljna vrsta
Autorica
Više [+]
Diplomirana inženjerka poljoprivrede s dugogodišnjim iskustvom u povrćarstvu, zaljubljenica u ekološku poljoprivredu i druge oblike alternativne poljoprivrede poput biodinamike i permakulture.
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Uvek se nadje neko ko voli da se slika #RuralFoto #Životinje
Marija Janošević
prije 1 tjedan
Hvala puno na komentaru. Melisa je manekenka 😂 Budite pozdravljeni. Sve najlepše vam želim Dinka ❤️ Hvala puno na komentaru. Melisa je manekenka 😂 Budite pozdravljeni. Sve najlepše vam želim Dinka ❤️