Pretraga tekstova
Promocija knjige „Filozofija gnojidbe“ će se održati u Vijećnici Poljoprivrednog fakulteta 11.10.2013., u petak u 12:00 h.
Promocija knjige „Filozofija gnojidbe“ će se održati u Vijećnici Poljoprivrednog fakulteta 11.10.2013., u petak u 12:00 h. Promotori knjige su prof. dr. sc. Tomislav Ćosić, Agronomski fakultet u Zagrebu, prof. dr. sc. Irena Jug, Poljoprivredni fakultet u Osijeku i dr. sc. Miranda Šeput, Agencija za poljoprivredno zemljište. Nakon promocije predviđen je domjenak i razgovor s autorima knjige.
"Filozofija gnojidbe" je nekonvencionalna knjiga koja razmatra značaj gnojidbe, ali i demistificira mitove i zablude o gnojidbi pomoću suvremenih saznanja i vlastitog iskustva stečenog dugogodišnjim bavljenjem ovom složenom problematikom. Naime, u našoj suvremenoj biljnoj proizvodnji, kao uostalom i cjelokupnoj poljoprivredi, ima previše zabluda, a premalo znanja i sustavnog znanstvenog rješavanja problema. U ishrani bilja i gnojidbi prisutni su novi momenti s obzirom na sve skuplje inpute u biljnu proizvodnju pa se mnogi proizvođači, pokušavajući smanjiti troškove proizvodnje, okreću prema ekološkoj ili integriranoj biljnoj proizvodnji, ulažu manje sredstava u proizvodnju, pa i gnojidbu, uz više uloženog rada i vremena, ali uspjeh vrlo često izostaje. Razloga je puno, od nedovoljnog znanja pa do nesnalaženja na vjetrometini neuređenog tržišta poljoprivrednih proizvoda i repromaterijala, ali i lošeg društvenog položaja farmera.
Važno je naglasiti kako autori ove knjige smatraju svoje akademsko zvanje prije svega svojim životnim pozivom, pa svoje znanje i iskustvo prenose i preko Neformalne savjetodavne službe na sve one kojima treba pomoć u rješavanju problema u biljnoj proizvodnji ili samo žele utažiti žeđ za znanjem.
Foto: croatia.pioneer.com
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Samonikli suncokret več privukao pažnju pčeline zajednice, ali Surimi CL na polju nikako da procvate, ili je OSSK-a u sjeme zaboravio ugraditi latice. Znakova cvatnje ima i pčela a latica nema. 🤔🤔 Nije ni kukuruz loš, od vručina propucao... Više [+]
Samonikli suncokret več privukao pažnju pčeline zajednice, ali Surimi CL na polju nikako da procvate, ili je OSSK-a u sjeme zaboravio ugraditi latice. Znakova cvatnje ima i pčela a latica nema. 🤔🤔 Nije ni kukuruz loš, od vručina propucao na polju.
Damir Senjan
prije 2 tjedna
Maja Celing Držite se hladovine, priroda i društvo neče nikuda pobječi, bitno je zdravlje. I ja sam ga četvrtak i petak drmao na suncu, skoro Više [+] 17.000kg prošlogodišnjega kukuruza da još ulovim cijenu od 210eur. Ali do daljnjega odustajem čekam da malo zahladi pa ću ostalo dalje, na ovome suncu nikako. Bar sam vidio da kukuruza suga nema, očito sam među rijetkima tko ga još ima jer nisam prošle godine ni zrna kombajnirao.
Maja Celing Celić
prije 2 tjedna
Haha, da, u podne sam se vracala, pa još slikala po putu. Bit ce nešto slika sutra. Haha, da, u podne sam se vracala, pa još slikala po putu. Bit ce nešto slika sutra.
Damir Senjan
prije 2 tjedna
Majuška prošla 5,5 km na biciklu po ovoj vručini, Majo Celing pa ti si u dobroj kondiciji. Ja prehodao 20 metara do polja da vidim kukuruz i Više [+] suncokret, žena i brat me nazad kuči vukli za noge 🤣🤣🤣🤣
Damir Senjan
prije 2 tjedna
Maja Celing Majo i kod mene ima isto tako, danas sam išao pogledati o prijatelja njegov je procvao ali oko 70% dok nama drugima još nije ali sada tu Više [+] po članku koji objavljen znači bude ali ja sam nestrpljiv. Želim vidjeti jer nigdje ništa nema, niti recenzija ili neki mali video o ossk Surimi cl, dok za Lidea suncokrete ima recenzija u video zapisu koliko hočeš, ali nažalost za Bilogoru nije lidea zbog prekasnoga dozrijevanja a udara ga jako bolest, najgora je bijela trulež. Vidjet ćemo što će biti, bar da urodi onaj dio gratis sjemena što dobio od Osječkoga instituta jer sam kupio veče količine sjemena pa nešto dobiješ i gratis.
Damir Senjan
prije 2 tjedna
Vedrane Ma ovo kukuruz je šala foto shop ali moj kukuruz je dobar jer sam mu dao tri vrste koktel bio stimulstora, Fuzion biostimulator je najbitniji Više [+] zbog vanjskih temperatura tako da nema savijanja listova na suncu, dok se ostalima svima savija. Dobro ja sam dvoj spašavao mraz, ona sitna gusta tuča koja ga oštetila na tri lista, ali vrijedilo se pomučiti, koristio sam ga i u suncokretu.
Maja Celing Celić
prije 2 tjedna
Damire, ja sam danas biciklom isla do susjednog sela... i tih 5,5 km nekoliko polja suncokreta. Jedno skroz procvalo, drugom se naziru latice, trece Više [+] jos zatvoreno.
Vedran Stapić
prije 2 tjedna
Samo posadiš dva reda kod kina i eto prihoda Samo posadiš dva reda kod kina i eto prihoda