Promo

• Oranje
  • 10.07.2013.

Održano 5. natjecanje u orača Splitsko-dalmatinske županije

Organizator natjecanja orača je Splitsko-dalmatinske županije, a suorganizator Poljoprivredna savjetodavna služba.

• 318
  • 26
  • 0

Ovogodišnje natjecanje orača Splitsko-dalmatinske županije održano je u Sinjskom polju, na Muši, po ugodnom vremenu prve srpanjske subote 2013. godine.

Organizator ove manifestacije je Udruga natjecatelja u oranju Splitsko-dalmatinske županije, a suorganizator Poljoprivredna savjetodavna služba.

Pokrovitelji su:

• Splitsko-dalmatinska županija,
  • Grad Trilj,
  • Grad Sinj i
  • Općina Hrvace.

Sponzor 5. Županijskog natjecanja u oranju je EKO-Sir Puđa d.o.o. Sinj.

Natjecanje je vodio Dario Padro, informatičku obradu je vršio Jurica Fadić, a sudili su: Žarko Kovačić, Ivica Peranić i Zvonko Balta.

Ovo natjecanje obilježila su trojica mladića, debitanti, iz podmlatka naše udruge. Bilo je uzbuđenja u rivalstvima između očeva i sinova.

Na startnoj crti poredalo se ukupno 13 natjecatelja, dva u kategoriji plugova premetnjaka te 11 u kategoriji ravnjaka. U konkurenciji premetnjaka pobijedio je Zdravko Meter, favorit u ovoj kategoriji. U kategoriji ravnjaka pobijedio je Jure Svalina, drugi je bio Ante Kapetanović, a treći Frano Mateljan.

Udruga je ugostila sve koji su došli, bilo po službenoj funkciji, protokolarnoj ili kao ljubitelji oranja i druženja u polju.

KLUB

Hrvatska rosé vina osvojila 17 medalja Na najvećem specijaliziranom natjecanju za rosé vina na svijetu Concours Mondial de Bruxelles hrvatski vinari osvojili su17 medalja - 8 zlatnih i 9 srebrnih. Četiri zlatne medalje osvojile su dalmatins... Više [+]