• Izvorne pasmine
  • 13.11.2019. 18:00
  • Koprivničko-križevačka, Križevci

Održana 6. državna izložba izvornih pasmina peradi

Na izložbi je bilo prikazano ukupno 44 kolekcije izvornih pasmina peradi. Uz zagorske purane i kokoši hrvatice predstavljene su i križevačka kukmasta kokoš, posavska kukmasta kokoš, istarska kokoš i dravska guska.

Foto: HAPIH
  • 391
  • 34
  • 0

U organizaciji Hrvatske agencije za poljoprivredu i hranu, Koprivničko-križevačke županije, Grada Križevaca, Hrvatskog saveza uzgajivača izvornih pasmina peradi i Udruge uzgajivača hrvatskih pasmina peradi Kukmica, dana 10. studenog 2019. održala se 6. državna izložba izvornih pasmina peradi. Izložba se odvijala u sklopu programa 22. Obrtničkog i gospodarskog sajma Koprivničko-križevačke županije u Križevcima.

Na izložbi je bilo prikazano ukupno 44 kolekcije izvornih pasmina peradi, i to:

  1. 19 kolekcija zagorskog purana u natjecateljskom dijelu izložbe,
  2. 16 kolekcija kokoši hrvatice u natjecateljskom dijelu izložbe, te
  3. 9 kolekcija ostalih izvornih pasmina peradi u prikazu (križevačka kukmasta kokoš, posavska kukmasta kokoš, istarska kokoš i dravska guska)

Svoju perad prikazalo je ukupno 25 uzgajivača iz 6 županija (Istarska, Karlovačka, Koprivničko-križevačka, Krapinsko-zagorska, Varaždinska i Zagrebačka).

Komisiju za ocjenu izložbenih kolekcija sačinjavali su:  Gordana Duvnjak, dipl. ing., Voditeljica odjela za peradarstvo i pčelarstvo u Ministarstvu poljoprivrede, prof.dr.sc. Zlatko Janječić, Profesor na Zavodu za hranidbu životinja na Agronomskom fakultetu u Zagrebu i doc.dr. sc. Dalibor Bedeković, Docent na Zavodu za hranidbu Životinja na Agronomskom fakultetu u Zagrebu.

Nagrađene kolekcije zagorskog purana

Brončani soj

  1. Snježana Cingulin, Kačkovec 75, Kraljevec na Sutli
  2. Slavko Merkaš, Donja Šemnica 226, Krapina
  3. Franjo Požgajec, Družbinec, Komarska 11

Crni soj

  1. Manuel Kralj, Jarki 26, Cestica
  2. Ivica Kolarić, Šijanec, Kralja Bele IV 19
  3. Blaženka Premuž, Babinec, Matije Gupca 17

Sivi soj

  1. Ivan Vidiček, Kaštelanec, V. Bakarića 5
  2. Dragutin Slivonja, Slivonja Jarek 4, Krapinske Toplice
  3. Lidija Mišir, Potočka ulica 4, Križevci

Svijetli soj

  1. Danijel Matijašec, Kračevec 9, Visoko
  2. Zlatko Ister, Gojanec, Braće Radića 14
  3. nije dodijeljeno

Nagrađene kolekcije kokoši hrvatice

Crveni soj

  1. Božidar Halambek, Zelengaj 19, Veliko Trgovišće
  2. Božidar Halambek, Zelengaj 19, Veliko Trgovišće
  3. Marijo Ožanić, Drenovac 25, Ogulin

Jarebičasto-zlatni soj

  1. Franjo Požgajec, Družbinec, Komarska 11
  2. Zlatko Herceg, Varaždinska 126, Sračinec
  3. Zlatko Herceg, Varaždinska 126, Sračinec

Crno-zlatni soj

  1. Zlatko Herceg, Varaždinska 126, Sračinec
  2. Lidija Mišir, Potočka ulica 4, Križevci
  3. Lidija Mišir, Potočka ulica 4, Križevci

Crni soj

  1. Lidija Mišir, Potočka ulica 4, Križevci
  2. Marijo Ožanić, Drenovac 25, Ogulin
  3. Božidar Halambek, Zelengaj 19, Veliko Trgovišće

Tagovi

Izložba Izvorne pasmine Perad


Partner

Izdvojeni tekstovi

Izdvojeni oglasi