Pretraga tekstova
Glavni proizvod dugogodišnjeg talijanskog sajma je - stolno grožđe čija proizvodnja, kažu organizatori, bilježi pozitivan trend rasta
Stolno grožđe glavni je proizvod ovogodišnjeg 41. međunarodnog sajma za sektor voća i povrća, Macfrut 2024. koji će se u talijanskom Riminiju održati od 8. do 10. svibnja.
Tim je povodom organiziran simpozij, posvećen profesionalnim proizvođačima, a okupit će vodeće stručnjake iz cijelog svijeta.
Organizatori ističu kako globalno gledano, proizvodnja stolnog grožđa bilježi pozitivan trend rasta koji se procjenjuje na 5,7 posto, a u Europi bi mogao doseći čak 14 posto, budući da su razvijeni novi sustavi sadnje s novim sortama, bez sjemenki, posebice u Italiji.
Upravo je ona zemlja broj jedan po proizvodnji i izvozu, s proizvodnjom od približno milijun tona grožđa.
Ovaj sajam obuhvaća 9 sektora: proizvodnja i trgovina; strojevi i biljke; pakiranje; poljoprivredni strojevi; staklenici i sustavi za navodnjavanje; začini i bilje; rasadnici i sjemenje; biostimulansi te logistika i usluge.
Najznačajnije brojke izdanja 2023.
- 8 paviljona
- 1.115 izlagača
- 49.700 posjetitelja
Radno vrijeme sajma je od 9.30 do 18 sati prva dva dana, a treći do 17 sati. Ulaz je besplatan uz registraciju putem ovog linka.
Najavu pogledajte i u videu:
Tagovi
Macfrut 2024. Italija Sajam voća i povrća Proizvodnja stolnog grožđa Simpozij Ulaznice
Autorica
Više [+]
Hobi vrtlarica i zaljubljenica u prirodu s iskustvom rada u lokalnim i specijaliziranim medijima. Nekadašnja dugogodišnja urednica Agrokluba, danas u nešto slobodnijem 'freelance' modu publiciranja agrarnih tema.
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Trema mi pomoc. Dali mi neko moze reci o kojoj vrsti bolesti se radi. Hvala unaprijed!!!
Karolina Rastija
prije 4 tjedna
Mogla bi možda biti plava plijesan, Penicillium? Mogla bi možda biti plava plijesan, Penicillium?
Agroklub® koristi internet kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva. Korištenjem stranica prihvaćate pravila privatnosti o kojima možete više saznati ovdje