Pretraga tekstova
Konferencija Provedba Zajedničke poljoprivredne politike u RH, održat će se u petak, 6. ožujka 2015. godine s početkom u 10:00 sati u dvorani Županijske komore Osijek, Europske avenije 13, Osijek.
Konferencija Provedba Zajedničke poljoprivredne politike u RH, održat će se u petak, 6. ožujka 2015. godine s početkom u 10:00 sati u dvorani Županijske komore Osijek, Europske avenije 13, Osijek.
Zajednička poljoprivredna politika je okvir Europske unije za razvoj i napredak poljoprivrednog sektora koji se u Europi uspješno provodi od 1962. godine. Njezini su glavni ciljevi osigurati poljoprivrednicima dostojanstven život i zajamčiti potrošačima sigurnu opskrbu hranom po razumnoj cijeni. Tri su dugoročna cilja Zajedničke poljoprivredne politike: zajamčiti dostatnu proizvodnju hrane, osigurati održivo upravljanje prirodnim dobrima i poticati ravnomjerni razvoj svih ruralnih područja EU.
Za postizanje tih dugoročnih ciljeva, dosadašnji instrumenti Zajedničke poljoprivredne politike 2013. godine su reformirani i prilagođeni današnjim potrebama. Ovom konferencijom želimo raspraviti o mogućnostima i prilikama koje članstvo u Europskoj uniji daje Republici Hrvatskoj u sektoru poljoprivrede i ruralnog razvoja, a posebice našim poljoprivrednicima kako bi iskoristili potencijal ZPP-a za unaprjeđenje svoje proizvodnje i kvalitete života svojih obitelji.
Uvodničari/ke:
Prijevod na hrvatski i njemački jezik je osiguran. Dolazak molimo potvrditi porukom na: osijek@petir.eu
Tagovi
Provedba ZPP Ruralni razvoj Konferencija Marijana Petir Albert Dess Josip Juračak Günther Felssner Krunoslav Zmaić EU parlament Aleksandra Markić Boban
Autorica
Više [+]
Ivana je urednica na Agroklub portalu. "Vaša uvjerenja ne čine vas boljom osobom. Djelovanje čini."
Noćni leptir u akciji oprašivanja cvijeća. Istina, fotka nije najbolje kvalitete jer, bilo je već pola deset, leptir se mrda, jelte... Znala sam i da noćni leptiri oprašuju cvijeće, ali nisam nikada do sada vidjela. Tako da, kada ih vidite... Više [+]
Noćni leptir u akciji oprašivanja cvijeća.
Istina, fotka nije najbolje kvalitete jer, bilo je već pola deset, leptir se mrda, jelte...
Znala sam i da noćni leptiri oprašuju cvijeće, ali nisam nikada do sada vidjela.
Tako da, kada ih vidite po danu zavučene u kakav mračan kutak, samo ih pustite na miru jer oni noću obavljaju jako važan zadatak, kao i pčelice i drugi oprašivači danju.
Maja Celing Celić
prije 1 tjedan
Da, da,.tako kupe minerale koji im fale za razgradnju nektara. Da, da,.tako kupe minerale koji im fale za razgradnju nektara.
Đuro Japaric
prije 1 tjedan
Ima ta vrsta leptira iznimno brzo mahanje krilima kao ptice kolibrići pa to niste ni mogli snimiti ! Vole cvijet petunija ! Sutra mojim leptirima Više [+] topim zemlju u dijelu dvorišta u selu , doći će ih bar 7 vrsta ! Valjda kupe minerale ? Vole dolaziti i na blatnu zemlju !
Tomislav Čavka
prije 10 godina
Ajte vi gospodo pricekajte s tim svim da nas ministarko jaki ode.