Pretraga tekstova
Rezultati pokusa Syngentinih hibrida uljane repice 2018. kao i u široj proizvodnji pokazali su zavidne rezultate prinosa i kvalitete. Jedna od važnih prednosti dokazana u žetvi su smanjeni gubici zbog osipanja zrna u komuški.
Syngentini hibridi uljane repice iz godine u godinu dokazuju snagu svoje genetike i ostaju u samom vrhu. Rezultati pokusa 2018. kao i u široj proizvodnji pokazali su zavidne rezultate prinosa i kvalitete.
Odaberete kvalitetnu, visokoprinosnu genetiku za svoja polja, Bluestar, SY Cassidy, SY Florida, Tores i NK Petrol, hibridi uljane repice koji pripadaju samom vrhu genetskog potencijala rodnosti i uljnosti.
Njihove najvažnije karakteristike su:
Jedna od važnih prednosti dokazana u žetvi su smanjeni gubici zbog osipanja zrna u komuški.
Pogledajte rezultate prinosa sezone 2017/2018. i odaberite svoju dobitnu kombinaciju:
Za više informacija obratite se tvrtki Syngenta na jedan od niže navedenih kontakata.
Povezana biljna vrsta
Sinonim: - | Engleski naziv: Swede rape, oilseed rape | Latinski naziv: Brassica napus L. (Partim)
Uljana repica proizvodi se zbog dobivanja ulja. U sjemenu uljane repice ima oko 40 % i oko 20 % bjelančevina. Ranije je ulje uljane repice korišteno za osvjetljenje i mazivo, a... Više [+]Tagovi
Syngenta Uljana repica Rezultati Prinos Tolerantnost Hibridi Uljnost
Partner
Zagreb,
Hrvatska
tel: 01/388-7670,
e-mail: savjeti.hrza@syngenta.com
web: https://www.syngenta.hr/
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Zašto odabrati i kako brinuti o Božićnim drvcima s korijenom ? - Umjetnom boru treba 2500 godina da se razgradi a jedno stablo poput obične smreke u starosti od 5 godina u 12 mjeseci proizvede dovoljno kisika za jednu osobu za dva mjeseca d... Više [+]
Zašto odabrati i kako brinuti o Božićnim drvcima s korijenom ?
- Umjetnom boru treba 2500 godina da se razgradi a jedno stablo poput obične smreke u starosti od 5 godina u 12 mjeseci proizvede dovoljno kisika za jednu osobu za dva mjeseca disanja.
- Božićna drvca nemojte držati blizu izvora topline kao što su peći i radijatori. Ne samo kako bi se zadržala njihova svježina, već i da se spriječi mogućnost zapaljenja.
- Ako je božićno drvce posađeno u tegli, treba ga samo redovito zalijevati. Većina drvaca u tegli se nakon sadnje ne primi, jer nisu bila zalijevana dok su bila u kući ili zbog toga što je prilikom kopanja oštećen glavni korijen i/ili odstranjena prevelika količina sitnih korjenčića koji dovode biljci hranu.
- Pripazite da drvca u tegli budu tamnih nijansi. Ako je božićno drvce u tegli svijetlih nijansi ili žućkasto, znači da je fiziološki oslabljeno i takvo će se teško primiti prilikom presađivanja.
- Ne preporučuje se kupnja drvaca u tegli većih od 1,5 metra jer se takva teško primaju nakon presađivanja.
By @UdrugaPlantaža
Foto: Autor
Agroklub® koristi internet kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva. Korištenjem stranica prihvaćate pravila privatnosti o kojima možete više saznati ovdje