Pretraga tekstova
Promocija poljoprivrednih i prehrambenih proizvoda iz EU u 2018. usmjerit će se prvenstveno na tržišta izvan zemalja Europske unije.
Promocija poljoprivrednih i prehrambenih proizvoda iz EU u 2018. usmjerit će se prvenstveno na tržišta s najvećim potencijalnim rastom, uglavnom izvan zemalja Europske unije. Naime, Program rada 2018. usvojen je 15. studenog 2017. godine, a ukupno će 179 milijuna eura biti dostupno za programe promocije odabrane za sufinanciranje EU 2018. godine. Ove je godine taj iznos bio 142 milijuna eura 2017. godine.
Program rada 2018. planira povećanje broja pojedinačnih kampanja usmjerenih na zemlje izvan EU koje imaju najveći potencijal rasta. Unutar EU, pak, fokus će se staviti na sufinanciranju kampanja usmjerenih na informiranje potrošača o različitim shemama i oznakama kakvoće EU zaštićeno podrijetlo izvora, zaštićeno zemljopisno označavanje, tradicija..
Kao i prethodnih godina, dio sredstava namijenjen promidžbenim kampanjama 2018. godine usmjeren je na određene sektore: ove će godine biti usmjereni na promicanje održive proizvodnje u ovčarstvu i kozarstvu. Dodatno će se izdvojiti za kampanje za promicanje zdrave prehrane i povećanje potrošnje voća i povrća unutar EU, što je izravna reakcija na poteškoće s kojima se posebno suočava sektor voća i povrća kao rezultat ruskog embarga.
Pozivi za podnošenje prijedloga za određene kampanje bit će objavljeni u siječnju 2018. Poziv je otvoren širokom rasponu organizacija, poput organizacija za trgovinu, proizvođačkih organizacija i agro-prehrambenih skupina odgovornih za promidžbene aktivnosti. Takozvani "jednostavni" program mogu podnijeti jedna ili više organizacija iz iste zemlje EU. "Multi" programi dolaze iz najmanje dvije nacionalne organizacije iz najmanje dviju država članica, ili iz jedne ili više europskih organizacija.
Foto: Pixabay/Alexas_Fotos
Izvori
Tagovi
Promocija Program Poljoprivredni proizvodi
Autorica
Više [+]
Diplomirana inženjerka poljoprivrede s dva i pol desetljeća dugim iskustvom u novinarstvu, od lokalnih medija preko Večernjeg lista do uređivanja portala civilnih udruga. Urednica je portala Agroklub, predsjednica ogranka dopisnika HND-a, članica Društva agrarnih novinara Hrvatske (DANH) i Međunarodne udruge agrarnih novinara (IFAJ). Dobitnica je nagrade "Zlatno pero".
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Tradicionalna Vinceška u Vinariji Belje. Više od 600 uzvanika uživa u beljskim vinima i bogatoj gastronomskoj ponudi. Uskoro više na portalu.
Agroklub® koristi internet kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva. Korištenjem stranica prihvaćate pravila privatnosti o kojima možete više saznati ovdje