Pretraga tekstova
Ako pregovori ipak uspiju, novonastala kompanija proizvodila bi trećinu piva u svijetu. Lani je udjel AB InBeva na svjetskom tržištu piva iznosio 21,1 posto, dok je SABMillera držao 15 posto tržišta.
Anheuser-Busch InBev, najveći svjetski proizvođač piva, predložio je najvećem konkurentu SABMilleru preuzimanje u kojemu bi nastala mega kompanija koja bi proizvodila trećinu piva u svijetu.
SABMiller, drugi najveći svjetski proizvođač piva, među kojima i brandova kao što su Peroni, Grolsch i Pilsner Urqwuell, potvrdio je u srijedu da je je uprava AB InBev predložila preuzimanje, no još nije podnijela i konkretnu ponudu.
Spajanjem tih dviju kompanija nastao bi div vrijedan 275 milijardi dolara, s obzirom na trenutačnu cijenu dionica ta dva proizvođača piva. AB InBev, proizvođač marki kao što su Budweiser, Stella Artois i Corona, morat će, procjenjuje se, ponuditi najmanje 62 dolara po dionici za preuzimanje SABMillera, pa se cijela transakcija procjenjuje na otprilike 130 milijardi dolara, uključujući dugove SABMillera. Bilo bi to najveće preuzimanje u svijetu u ovoj godini.
No, nije sigurno, poručeno je iz tih kompanija, da će razgovori između njihovih uprava rezultirati i konkretnom ponudom za preuzimanje. Ako pregovori ipak uspiju, novonastala kompanija proizvodila bi trećinu piva u svijetu. Lani je udjel AB InBeva na svjetskom tržištu piva iznosio 21,1%, dok je SABMillera držao 15% tržišta.
Ako se postigne dogovor o povezivanju tih dviju kompanija, u nekim zemljama, kao što su SAD i Kina, regulatori će morati razmotriti ne radi li se o stvaranju monopola na tim tržištima. Nakon ove vijesti, u srijedu je cijena dionice SABMillera na Wall Streetu skočila 20, a AB Inbeva 6%.
Izvori
Hrvatska izvještajna novinska agencija - HINA
Autorica
Ivana Nađ
Više [+]
Ivana je urednica na Agroklub portalu. "Vaša uvjerenja ne čine vas boljom osobom. Djelovanje čini."
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Doručak postavljen. Za medenim stolom su bumbar i crna pčela drvarica. Na ovoj se fotografiji na žalost ne vidi, ali ona ima tamoplavi odsjaj i izgleda veličanstveno . Iako su izvan konkurencije, i oni bi se rado prikazali na #RuralFoto #pr... Više [+]
Doručak postavljen. Za medenim stolom su bumbar i crna pčela drvarica. Na ovoj se fotografiji na žalost ne vidi, ali ona ima tamoplavi odsjaj i izgleda veličanstveno .
Iako su izvan konkurencije, i oni bi se rado prikazali na #RuralFoto #priroda
Damir Senjan
prije 1 tjedan
Sad vidio u wikipediji, a ja mislio da to neka veča muha 🙆🤦🙈🙈 jao sramoteeeee Sad vidio u wikipediji, a ja mislio da to neka veča muha 🙆🤦🙈🙈 jao sramoteeeee
Maja Celing Celić
prije 1 tjedan
Kod mene te crne, pčele drvarice dolaze i na lavandu https://hr.wikipedia.org/wiki/Crna_p%C4%8Dela_drvarica Bučne su skoro kao stršljeni. Ali su Više [+] potpuno bezopasne. Jučer je bilo smiješno jer su na taj jedan cvijet krenula dva bumbara i ta pčela, pa su se sudarali u zraku, jedva sam ih uspjela uslikati.
Damir Senjan
prije 1 tjedan
Ja sam bio jučer u obilasku, ima svega od oprašivaća, kod mene je tek sada počelo da se polagano gdje koji otvara, kako se koji otvori u cvat bumbari Više [+] su odmah tu. Ali nemogu uhvatiti onoga crnoga kojega sam prošle godine vidio po prvi puta u životu.