Pretraga tekstova
Tvrtka Pöttinger ima jedinstvenu inovaciju kako bi se zaštitila divljač koja se nalazi u usjevu, a radi se o senzorima Sensosafe kojji se adaptiraju na priključni stroj.
Početak žetvene sezone predstavlja veliki rizik za divljač, jer vrijeme prve košnje obično označava početak sezone parenja. Tehnike i metode koje su se razvile do sada kako bi se spasila divljač nisu se pokazale vrlo učinkovite.
Učinkovit novi sustav je Sensosafe tvrke Pöttinger, senzorna traka koja je instalirana na adapter i koja otkriva bilo koju životinju skrivenu u polju kako bi ih zaštitio od kobnih ozljeda. Senzori su optički infracrveni senzori s integralnim LED svjetlima koji otkrivaju životinje dok se stroj kreće. Čim se otkrije životinja, signalizira se da hidraulički sustav podiže stroj. Divljač je tako sigurna, a usjev nije kontaminiran.
Ova inovacija nagrađena je srebrnom medaljom na sajmu Agritechnica 2017 u Hannoveru!
Infracrveni senzori su prilagođeni za ovu specifičnu aplikaciju i mogu učinkovito detektirati divljač i na blještavom dnevnom svjetlu i sunčevoj svjetlosti, ignorirajući druge prepreke kao što su primjerice krtice.
U videu pogledajte kako izgleda Sensosafe sustav u radu!
Izvor: agritechnica.com, Foto: screenshot/youtube.com
Tagovi
Sensosafe Pöttinger Divljač Usjev Senzori Košnja Agritechnica Srebrna medalja Inovacije
Autorica
Više [+]
Karolina je magistrica agroekonomike sa iskustvom u poljoprivredi, a svoje znanje i savjete dijeli i sa čitateljima Agrokluba!
Zašto odabrati i kako brinuti o Božićnim drvcima s korijenom ? - Umjetnom boru treba 2500 godina da se razgradi a jedno stablo poput obične smreke u starosti od 5 godina u 12 mjeseci proizvede dovoljno kisika za jednu osobu za dva mjeseca d... Pročitaj cijelu bilješku »
Zašto odabrati i kako brinuti o Božićnim drvcima s korijenom ?
- Umjetnom boru treba 2500 godina da se razgradi a jedno stablo poput obične smreke u starosti od 5 godina u 12 mjeseci proizvede dovoljno kisika za jednu osobu za dva mjeseca disanja.
- Božićna drvca nemojte držati blizu izvora topline kao što su peći i radijatori. Ne samo kako bi se zadržala njihova svježina, već i da se spriječi mogućnost zapaljenja.
- Ako je božićno drvce posađeno u tegli, treba ga samo redovito zalijevati. Većina drvaca u tegli se nakon sadnje ne primi, jer nisu bila zalijevana dok su bila u kući ili zbog toga što je prilikom kopanja oštećen glavni korijen i/ili odstranjena prevelika količina sitnih korjenčića koji dovode biljci hranu.
- Pripazite da drvca u tegli budu tamnih nijansi. Ako je božićno drvce u tegli svijetlih nijansi ili žućkasto, znači da je fiziološki oslabljeno i takvo će se teško primiti prilikom presađivanja.
- Ne preporučuje se kupnja drvaca u tegli većih od 1,5 metra jer se takva teško primaju nakon presađivanja.
By @UdrugaPlantaža
Foto: Autor
Agroklub® koristi internet kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva. Korištenjem stranica prihvaćate pravila privatnosti o kojima možete više saznati ovdje
Mladen Loborec
prije 3 godine
Super. Još kad bi pronašli način da se detektiraju sljepići u travi. Prečesto ginu od običnih kosilica trave.