Pretraga tekstova
Neki poljoprivrednici započeli su s ranom berbom, dok će ostali još pričekati jer se nadaju kiši koja će poboljšati vrhunac berbe u studenom, rekao je analitičar Robo Adhuse.
Nigerijska proizvodnja kakaovca ove godine bi mogla pasti za 20%, poručio je predsjednik udruženja, Mufutau Abolarinwa.
Ondašnji Ured za statistiku izvještava da bi pandemija mogla uzrokovati pad poljoprivrednih prinosa zbog ograničenog pristupa ulaznim proizvodima za proizvodnju usjeva, ali da i sušno vrijeme koje vlada već nekoliko tjedana nikako ne ide na ruku uzgajivačima.
Abolarinwa je za Reuters rekao kako se proizvodnja smanjila na 250.000 tona, što je manje za 10.000 tona nego što je predviđala Međunarodna organizacija za kakao.
"Posljednjih sedam tjedana nije bilo značajne kiše u regijama. Očekujemo lošu berbu do studenog“, ističe Mufutau te dodaje kako su količine isporuka također pale.
Kako bi imali dobar urod, stabla kakaa trebaju dobiti određenu količinu kiše, ali i Sunca. U slučaju da dođe do jakih i obilnih padalina, postaju osjetljiva na razne štetnike i bolesti. Plod također može postati pljesniv ako ga poljoprivrednik ne uspije osušiti na vrijeme.
Manje kave ove godine? Najveće zemlje proizvođači u velikim problemima
Abolarinwa je rekao kako su smanjene količine kiše između travnja i lipnja pomogle da se masa poveća, ali da to nije bilo dovoljno za jačanje novih formiranja mahuna.
"Neki su poljoprivrednici započeli s ranom berbom, dok će ostali još pričekati jer se nadaju kiši koja će poboljšati vrhunac berbe u studenom“, rekao je analitičar Robo Adhuse.
Tagovi
Nigerija Kakaovac Proizvodnja Prinosi Suša Koronavirus
Autorica
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Blitva, češnjak, đumbir, bamije, agrumi, krumpiri, lubenice, banane … u glavni grad Kenije povrće i voće dolazi iz Tanzanije i Ugande, kazuje nam lokalac kojeg smo pitali za smjer tržnice. Cijene su niske, uvjeti loši, a kaos na ulicama Nai... Više [+]
Blitva, češnjak, đumbir, bamije, agrumi, krumpiri, lubenice, banane … u glavni grad Kenije povrće i voće dolazi iz Tanzanije i Ugande, kazuje nam lokalac kojeg smo pitali za smjer tržnice. Cijene su niske, uvjeti loši, a kaos na ulicama Nairobija teško je opisati. Promet se događa nekako, Britanci su zaslužni što voze ‘krivom’ stranom.
Sigurnost na pijaci jednaka je higijenskim uvjetima, pojedinci nisu sretni da ih snimamo, ako za to nisu honorirani. Ulice su pune žicara, starih i mladih.
Više je zebri oko prijestolnice, nego na ovdašnjem asfaltu. Brojni preživljavaju na ulicama, tražeći način zaraditi koji šiling (1Eur je cca 150 šilinga). Kako je tek u ruralnim krajevima?
Vedran Stapić
prije 2 tjedna
Ne, to su banane u pozadini, a ovaj mladić prodaje nekakve suhe pržene ribice Ne, to su banane u pozadini, a ovaj mladić prodaje nekakve suhe pržene ribice
Maja Celing Celić
prije 2 tjedna
Je li ovo suho, na posljednjoj slici bamija? Leleleee, da mi je! Je li ovo suho, na posljednjoj slici bamija? Leleleee, da mi je!
Željka Rački-Kristić
prije 2 tjedna
Molim provjeru činjenicu na licu mjesta jer priča se. Je li zbilja Katolička crkva u Keniji zamijenila misno vino? Više [+] https://www.index.hr/magazin/clanak/crkva-u-keniji-zamijenila-misno-vino-jer-se-staro-prodaje-po-barovima/2718719.aspx