Obrtna sredstva za pripremu poljoprivredne proizvodnje po kamati od 3% godišnje
Hrvatski poljoprivrednik nalazi se pred novim izazovima koje mu postavljaju europsko i svjetska tržišta. Za ostvarivanje profitabilne proizvodnje nužna su ulaganja (investicije) u kupnju sirovina, repromaterijala i ostalog materijala koji se koristi u poljoprivrednoj proizvodnji kako bi se postigli kvalitetni i visoki prinosi.
Cilj poljoprivredne proizvodnje je ostvarenje gospodarske profitabilnosti, a unapređenje i poboljšanje poljoprivredne proizvodnje nužno je kako bi svi raspoloživi resursi bili što bolje iskorišteni.
Investicije u poljoprivredi nužne su zbog poboljšanja uvjeta rada odnosno povećanja kapaciteta proizvodnje, ali su i za pripremu poljoprivredne proizvodnje potrebna slobodna novčana sredstva. Ukoliko Vam ovakva sredstva nedostaju možete se odlučiti na kredite namijenjene kreditiranju pripreme poljoprivredne proizvodnje koje omogućuje HBOR.
Cilj Programa kreditiranja pripreme poljoprivredne proizvodnje je omogućavanje nesmetanog odvijanja poljoprivredne proizvodnje, odnosno kreditiranje obrtnih sredstava za cjelokupni ciklus od pripreme poljoprivredne proizvodnje do naplate isporučenih proizvoda.
Krediti se odobravaju putem poslovnih banaka, a krajnji korisnici mogu biti fizičke i pravne osobe (OPG-i u sustavu PDV-a, obrti, trgovačka društva, zadruge) u rangu mikro, malih ili srednjih poduzeća.
Kreditiranje obrtnih sredstava potrebnih za nesmetano odvijanje poljoprivredne proizvodnje i to:
Najmanji iznos kredita je 50.000,00 kuna, a najviši nije ograničen. Kredit se odobrava u kunama bez valutne klauzule. Rok otplate je 12 mjeseci. Način otplate - u jednakim mjesečnim, tromjesečnim ratama ili jednokratno ovisno o zahtjevu krajnjeg korisnika i procjeni poslovne banke. Kamate za krajnje korisnike iznose 3% godišnje.
Sve poljoprivrednike koji planiraju nova ulaganja u proizvodnju, podsjećamo da je za takve kredite odobrene do 31.12.2013. godine u HBOR-u na snazi privremeno smanjenje kamatne stope za jedan postotni bod.
Detaljnije informacije možete naći www.hbor.hr
Tagovi
Partner
HBOR - Hrvatska banka za obnovu i razvitak
Zagreb,
Hrvatska
tel: 01/4591-666,
e-mail: hbor@hbor.hr
web: http://www.hbor.hr
pege25
prije 11 godina
Pazi da nije bilo pomoći drugih ja danas ne bih bio kulak...