Pretraga tekstova
Prevrtanje traktora na nerazvrstanoj šumskoj cesti, u sekundi je uzelo živote.
Prevrtanje traktora u sekundi je uzelo dva života. Otac i sin poginuli su na mjestu.
Stravična nesreća, kako je izvijestila Policijska uprava požeško-slavonska, dogodila se jučer, 24. rujna, u razdoblju od 13.30 do 14 sati, u šumi nedaleko mjesta Golo Brdo (općina Kaptol), na nerazvrstanoj šumskoj cesti.
"Iz neutvrđenih razloga došlo je do slijetanja poljoprivrednog traktora marke IMT požeških registarskih oznaka s pridodanim neopterećenim priključnim vozilom s ceste u šumu, te prevrtanja traktora kojom prilikom su smrtno stradali 52-godišnjak i 74-godišnjak koji su se na istom prevozili", navodi policija.
Neslužbene informacije, kako piše pozega.eu, kazuju da je do nezapamćene tragedije došlo jer vozač traktora s prikolicom nije uspio svladati zavoj i zaustaviti se te je produžio ravno uslijed čega je došlo do prevrtanja.
Glas Slavonije, pak, doznaje da su smrtno stradali otac Ivan (74) i sin Ivica V. (52) iz Kaptola. Stradali Ivica bio je dugogodišnji policijski službenik i prije nekoliko godina otišao je u mirovinu.
Šokirani mještani opisuju ih kao divne, vrijedne ljude i nije im jasno kako je došlo do stravičnog ishoda koji je cijeli kraj, ali i šire, zavio u crno.
PU požeško-slavonska objavila je i da je istoga dana, oko 15.30 sati, došlo do gotovo identične nesreće, ali srećom bez smrtnog stradanja. "Prilikom upravljanja i rada s traktorom marke "Rakovica“ požeških registarskih oznaka s pridodanim priključnim vozilom u vinogradima nedaleko grada Pleternice, 78-godišnjak je zbog neutvrđenog razloga izgubio nadzor nad istim, nakon čega se stroj nekontrolirano kretao 200-ak metara i zaustavio na obližnjoj livadi. Vozač je lakše ozlijeđen", navode.
Podsjećamo, i u prošlom su mjesecu policijska izvješća prečesto donosila vijesti o stradanjima traktorista. Tako je 23. kolovoza, u međimurskom selu Robadju oko 17 sati poginuo 52-godišnjak s područja općine Štrigova.
Kotači proklizali, prevrnuo se traktor s prikolicom - vozač poginuo na mjestu događaja
Kako je navela međimurska policija, na nizbrdici puta u vinogradu došlo je do proklizavanja kotača i prevrtanja traktora s pridodanom prikolicom. Stroj je prignječio nesretnog vozača koji je od zadobivenih ozljeda, nažalost, preminuo na mjestu događaja. Samo nekoliko dana prije, u mjestu Palača pored Osijeka, smrtno je stradao 56-godišnji traktorist.
Tagovi
Tragedija Stradali otac i sin Prevrtanje traktora
Autorica
Više [+]
Diplomirana inženjerka poljoprivrede s dva i pol desetljeća dugim iskustvom u novinarstvu, od lokalnih medija preko Večernjeg lista do uređivanja portala civilnih udruga. Urednica je portala Agroklub, predsjednica ogranka dopisnika HND-a, članica Društva agrarnih novinara Hrvatske (DANH) i Međunarodne udruge agrarnih novinara (IFAJ). Dobitnica je nagrade "Zlatno pero".
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Bili smo na proslavi blagdana sv. Vinka na pokušalištu Mandićevac, Fakulteta agrobiotehničkih znanosti Osijek.
Uskoro više!
Agroklub® koristi internet kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva. Korištenjem stranica prihvaćate pravila privatnosti o kojima možete više saznati ovdje