• Sigurno rukovanje pesticidima
  • 21.09.2015. 12:00

Nastavak tečajeva o rukovanju pesticidima

Savjetodavna služba je jedna od nekoliko ovlaštenih ustanova za održavanje tečajeva o rukovanju pesticidima. Uskoro nastavljaju s tečajevima pa se kod županijskih koordinatora raspitajte o terminima.

  • 539
  • 37
  • 0

Djelatnici Savjetodavne službe uskoro će nastaviti s edukacijama poljoprivrednika o sigurnom rukovanju s pesticidima i pravilnoj primjeni pesticida te podsjećaju da obveznici edukacije moraju završiti osnovni modul izobrazbe najkasnije do 26. studenoga 2015., jer od tog datuma, bez položenoga tečaja neće moći kupovati sredstva za zaštitu bilja.

Izobrazbu će, prema 15-satnom programu odobrenom od Ministarstva poljoprivrede, provoditi 127 ovlaštenih predavača Savjetodavne službe, organiziranih u županijske timove, na cijelom području Republike Hrvatske.

Položeno 17 tisuća ispita

U prvih šest mjeseci vođenja edukacije poljoprivrednika o održivoj uporabi pesticidima Savjetodavna služba je održala je 390 tečaja, a položeno je ukupno 17.760 ispita.

"U prosjeku su se održavala tri tečaja dnevno što je prilična brojka ako se uzme u obzir da su djelatnici u istom vremenu obavljali i sve ostale poslove. Posebno tu mislim na akciju AGRONET te dodjelu zemlje stočarima. Prostor za novu aktivnost dijelom se tražio i izvan radnoga vremena, pa je više od pola tih predavanja obavljeno u poslijepodnevnim satima, navečer ili vikendom", kazao je ravnatelj Savjetodavne službe Hrvoje Horvat.

Koordinatori županijskih timova ovlaštenih predavača:

Podružnica /ured

Osoba i adresa

Kontakt mobitel

e-mail

Bjelovarsko-bilogorske županije

Jadranka Berić; Martina Humljana 13, Garešnica

091/4882-788

Jadranka.Beric@savjetodavna.hr

Brodsko-posavske županije

Vera Novaković; Vinogradska cesta 155, Sl. Brod

098/9594-972

Vera.Novakovic@savjetodavna.hr

Dubrovačko-neretvanske županije

Antun Kotlar; Marka Marojice 4, Dubrovnik

091/4882-946

Antun.Kotlar@savjetodavna.hr

Grad Zagreb

Marijan Mavračić; Remetinečki gaj 14, Zagreb

091/4882-725

Marijan.Mavracic@savjetodavna.hr

Istarske županije

Nenad Hrelja; Sv. Teodora 2, Pula

091/4882-939

Nenad.Hrelja@savjetodavna.hr

Karlovačke županije

Margita Budiselić-Kutle; Haulikova 14, Karlovac

091/4882-761

Margita.Budiselic.Kutle@savjetodavna.hr

Koprivničko-križevačke županije

Željkica Oštrkapa-Međurečan; Svilarska 6, Koprivnica

091/4882-776

Zeljkica.Ostrkapa.Medjurecan@savjetodavna.hr

Krapinsko-zagorske županije

Sanja Gregurić; Kumrovečka 6, Zabok

091/4882-745

Sanja.Greguric@savjetodavna.hr

Ličko-senjske županije

Martina Orešković; Ulica Kralja Zvonimira 8, Otočac

091 4882 773

Martina.Oreskovic@savjetodavna.hr

Međimurske županije

Suzana Pajić; Zrinsko-frankopanska 9/III, Čakovec

091/4882-960

Suzana.Pajic@savjetodavna.hr

Osječko-baranjske županije

Snježana Numanović; Vinkovačka 63c, Osijek

091/4882-850

Snjezana.Numanovic@savjetodavna.hr

Požeško-slavonske županije

Đurđica Kšenek; Školska 3, Kaptol

091/4882-822

Djudjica.Ksenek@savjetodavna.hr

Primorsko-goranske županije

Karmen Karlić; Regionalna veletržnica Rijeka-Matulji d.d., PP 55, Matulji

091/4882-790

Karmen.Karlic@savjetodavna.hr

Sisačko-moslavačke županije

Suzana Slovic; Kneza Ljudevita Posavskog 27, Kutina

091/4882-755

Suzana.Slovic@savjetodavna.hr

Splitsko-dalmatinske županije

Ivana Župić; Stjepana Gunjače 12, Sinj

091/5264-860

Ivana.Zupic@savjetodavna.hr

Šibensko-kninske županije

Gordana Kožarić-Silov; Matije Gupca 66a, Šibenik

091 4882 857

Gordana.Kozaric-Silov@savjetodavna.hr

Varaždinske županije

Mara Bogović; Anina 11, Varaždin

091/4882-768

Mara.Bogovic@savjetodavna.hr

Virovitičko-podravske županije

Ana Marija Čajkulić; Ivana Gorana Kovačića 13, Virovitica

091/4882-961

Ana.Marija.Cajkulic@savjetodavna.hr

Vukovarsko-srijemske županije

Mira Živković; Trg Josipa Runjanina 1, Vinkovci

091/4882-920

Mira.Zivkovic@savjetodavna.hr

Zadarske županije

Ivan Šimičević; Mažuranićeva 30/I, Zadar

091/4882-837

Ivan.Simicevic@savjetodavna.hr

Zagrebačke županije

Vlasta Rubeša-Vili; Trg kardinala A. Stepinca 1, Sv. Ivan Zelina

091/5129-734

Vlasta.Rubesa@savjetodavna.hr

Uvjeti za pohađanje izobrazbe su navršenih 18 godina i završena osnovna škola. Ukupna cijena tečaja, polaganja ispita i izdavanja kartice iznosi 380,00 kn. Poljoprivrednicima također savjetujemo da se u matičnim općinama i gradovima raspitaju hoće li i oni te u kojemu postotku, sufinancirati tečajeve, kako bi polaznici imali što manje troškove. Jer, neke općine u ovoj županiji poljoprivrednicima sa svojega područja tečaj plaćaju u cjelosti, neke djelomično, dok u nekima kompletni iznos polaznici moraju platiti sami.

Dodatne informacije možete dobiti i na e-mail: pesticidi@savjetodavna.hr

Obrazac prijave možete preuzeti ispod teksta.


Dokumenti


Tagovi

Zaštita bilja Pesticidi Gradovi Općine Edukacije Savjetodavna služba Listopad Osnovni model Sufinanciranje tečaja Ovlašteni predavači Županijski timovi Obrazac prijave.


Autorica

Sandra Špoljar

Sandra Špoljar

Autorica i upravna pravnica Sandra Špoljar dolazi iz Koprivnice, gdje je na razne načine, tradicijom i obiteljski, vezana uz poljoprivredu. Godinama je radila kao novinarka u informativnom programu HTV-a te za Plodove zemlje i Agroglas.

Izdvojeni tekstovi

Izdvojeni oglasi