Promo

• Monsanto
  • 27.08.2015. 19:30

Monsanto povećao ponudu za Syngentu

Monsanto je povećao ponudu za kupnju švicarske Syngente, najvećeg svjetskog proizvođača poljoprivrednih pesticida.

• 295
  • 33
  • 0

Monsanto je povećao ponudu za kupnju švicarske Syngente, najvećeg svjetskog proizvođača poljoprivrednih pesticida, i sada procjenjuje vrijednost kompanije na 47 milijardi dolara.

Kompanija pokušava privući švicarsku tvrtku za pregovarački stol. Monsanto, koji želi kombinirati svoje vodeće mjesto na svijetu u proizvodnji sjemenja sa Syngentinim vlastitim sjemenjem i pesticidima, povisivši ponudu na 470 švicarskih franaka po dionici (501,98 dolara) s 449 franaka.

Hoće li uspjeti Monsantov plan?

Povećana ponuda, nakon koje je skočila cijena dionica Syngente, namijenjena je okončanju zastoja pregovora između dvije tvrtke. Syngenta je u travnju odbila prethodnu ponudu i odbila svom konkurentu pokazati poslovne knjige.

Neki od velikih ulagača nagovaraju Syngentu da bar sjedne za stol s Monsantom i pokuša tražiti bolju ponudu. Neki od ulagača vjeruju da bi Syngenta mogla dobiti više od 500 franaka po dionici.

Tagovi

Monsanto Syngenta Sanford Bernstein Dionice Proizvodnja sjemena Pregovori Pesticidi Ponuda

Autorica

Ivana Nađ

Više [+]

Ivana je urednica na Agroklub portalu. "Vaša uvjerenja ne čine vas boljom osobom. Djelovanje čini."

Izdvojeni tekstovi

Izdvojen oglas

KLUB

Hrvatska rosé vina osvojila 17 medalja Na najvećem specijaliziranom natjecanju za rosé vina na svijetu Concours Mondial de Bruxelles hrvatski vinari osvojili su17 medalja - 8 zlatnih i 9 srebrnih. Četiri zlatne medalje osvojile su dalmatins... Više [+]