Pretraga tekstova
Njemački proizvođač predviđa da bi se dostupnost prirodnog plina mogla smanjiti, što će utjecati na cijene gnojiva
Njemački K+S AG, proizvođač soli i potaše, objavio je smjernice o osnovnom profitu za cijelu godinu. Kako izvještava Reuters, u ovoj kompaniji očekuju da će rastuće cijene nadoknaditi utjecaj potencijalne nestašice plina u Njemačkoj.
Grupacija je potvrdila svoju travanjsku prognozu dobiti za 2022. u rasponu od 2,3 do 2,6 milijardi eura, a u kalkulacije je uključila i scenarij plinskog uskog grla.
Dostupnost prirodnog plina bi se mogla smanjiti za 25 posto u četvrtom tromjesečju, što bi zajedno s novim nametom na plin dovelo do troškovnog tereta u niskom troznamenkastom rasponu od milijuna eura, izjavio je izvršni direktor Burkhard Lohr.
On je dodao kako je potražnja za potašom znatno ispod prošlogodišnje zbog ograničene ponude. Za sada kompanija očekuje da će nestašica plina utjecati samo na posljednje tromjesečje i početak 2023., a ne na cijelu sljedeću godinu.
Proizvođači gnojiva objavit će najveću kvartalnu dobit u posljednjih nekoliko godina?
U Njemačkoj je uveden namet potrošačima plina od listopada. Tako se nastoji pomoći dobavljačima pogođenim eksplodirajućim cijenama uvoza uzrokovanih ratom u Ukrajini.
Tagovi
Potaša Tržište gnojiva Gnojivo Cijene
Autorica
Više [+]
Diplomirana inženjerka poljoprivrede s dugogodišnjim iskustvom u povrćarstvu, zaljubljenica u ekološku poljoprivredu i druge oblike alternativne poljoprivrede poput biodinamike i permakulture.
Agroklub® koristi internet kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva. Korištenjem stranica prihvaćate pravila privatnosti o kojima možete više saznati ovdje
Marta Radić
prije 2 godine
Hrane ima dovoljno , samo što špekulanti i trgovci , plaše svijet da će biti gladi. Zašto...zato što njima odgovara , jer na takav način kontroliraju visoke cijene. , odnosno svoj profit. Ekološki uzgoj u ratarstvu postiže iste ili veće prinose , ali naravno sa primjerenom tehnologijom i gnojidbom. Eko gnojiva su uvijek bila 2 puta skuplja od konvencionalnih , te je takova proizvodnja bila vrlo skupa , sada su gnojiva cijenovno izjednačena , te iste količine gnojiva po jedinici površine daju iste ili bolje rezultate , čišči okoliš , a pozitvni učinci na tlo su mnogobrojni. Tako da eko proizvodnja nije bauk , već nauka ...no teško se mjenjamo i prihvačamo nove izazove , a bez njih nema hrane i života.
asd gfd
prije 2 godine
Kad prosječni ljudi osjete sto je to glad i kako je ne moci prehraniti svoju obitelj stvari ce se poceti mjenjat. Uzalud ekologija kad su prinosi nikakvi, uzalud sve kad su djeca gladna. Zapravo djeca su vec odavno gladna samo ne nasa. Ove u Africi izgleda da nitko ne racuna
Marta Radić
prije 2 godine
Odličan komentar , u skladu sa vremenom u kojem živimo.