Pretraga tekstova
Radimo na tranzitu zajedno s Europskom komisijom, rekao je državni tajnik u Ministarstvu prometa Josip Bilaver.
Državni tajnik u Ministarstvu prometa Josip Bilaver rekao je u ponedjeljak kako je hrvatski interes da se što više žitarica iz Ukrajine, koje se ne mogu prevesti Crnim morem, prebaci u Hrvatsku.
"Nama je u interesu da što više tog tereta prebacimo na Hrvatsku, radimo na tome zajedno s Europskom komisijom", rekao je u Hrvatskom saboru HDZ-ovom Ivanu Radiću kojeg je zanimalo mogu li kakvu ulogu u izvozu ukrajinskih žitarica odigrati hrvatske luke.
Državni tajnik kaže kako je jasno da ukrajinske žitarice ne mogu na svjetsko tržište preko Crnog mora pa se razgovara kako velik dio tih žitarica izvesti preko Dunava.
"Samim tim su atraktivne i hrvatske luke, prije svega Vukovar, koji ima kapacitet za pretovar takvih tereta, koje željeznicom možemo voditi do naših morskih luka Rijeke i Zadra", kazao je Bilaver u saborskoj raspravi o Prijedlogu strategije razvitka riječnog prometa do 2032.
I dok HDZ hvali Strategiju, oporbeni SDP i DP najavili su da će biti suzdržani, a Socijaldemokrati da će je podržati.
Izvori
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Samonikli suncokret več privukao pažnju pčeline zajednice, ali Surimi CL na polju nikako da procvate, ili je OSSK-a u sjeme zaboravio ugraditi latice. Znakova cvatnje ima i pčela a latica nema. 🤔🤔 Nije ni kukuruz loš, od vručina propucao... Više [+]
Samonikli suncokret več privukao pažnju pčeline zajednice, ali Surimi CL na polju nikako da procvate, ili je OSSK-a u sjeme zaboravio ugraditi latice. Znakova cvatnje ima i pčela a latica nema. 🤔🤔 Nije ni kukuruz loš, od vručina propucao na polju.
Damir Senjan
prije 2 tjedna
Maja Celing Držite se hladovine, priroda i društvo neče nikuda pobječi, bitno je zdravlje. I ja sam ga četvrtak i petak drmao na suncu, skoro Više [+] 17.000kg prošlogodišnjega kukuruza da još ulovim cijenu od 210eur. Ali do daljnjega odustajem čekam da malo zahladi pa ću ostalo dalje, na ovome suncu nikako. Bar sam vidio da kukuruza suga nema, očito sam među rijetkima tko ga još ima jer nisam prošle godine ni zrna kombajnirao.
Maja Celing Celić
prije 2 tjedna
Haha, da, u podne sam se vracala, pa još slikala po putu. Bit ce nešto slika sutra. Haha, da, u podne sam se vracala, pa još slikala po putu. Bit ce nešto slika sutra.
Damir Senjan
prije 3 tjedna
Majuška prošla 5,5 km na biciklu po ovoj vručini, Majo Celing pa ti si u dobroj kondiciji. Ja prehodao 20 metara do polja da vidim kukuruz i Više [+] suncokret, žena i brat me nazad kuči vukli za noge 🤣🤣🤣🤣
Damir Senjan
prije 3 tjedna
Maja Celing Majo i kod mene ima isto tako, danas sam išao pogledati o prijatelja njegov je procvao ali oko 70% dok nama drugima još nije ali sada tu Više [+] po članku koji objavljen znači bude ali ja sam nestrpljiv. Želim vidjeti jer nigdje ništa nema, niti recenzija ili neki mali video o ossk Surimi cl, dok za Lidea suncokrete ima recenzija u video zapisu koliko hočeš, ali nažalost za Bilogoru nije lidea zbog prekasnoga dozrijevanja a udara ga jako bolest, najgora je bijela trulež. Vidjet ćemo što će biti, bar da urodi onaj dio gratis sjemena što dobio od Osječkoga instituta jer sam kupio veče količine sjemena pa nešto dobiješ i gratis.
Damir Senjan
prije 3 tjedna
Vedrane Ma ovo kukuruz je šala foto shop ali moj kukuruz je dobar jer sam mu dao tri vrste koktel bio stimulstora, Fuzion biostimulator je najbitniji Više [+] zbog vanjskih temperatura tako da nema savijanja listova na suncu, dok se ostalima svima savija. Dobro ja sam dvoj spašavao mraz, ona sitna gusta tuča koja ga oštetila na tri lista, ali vrijedilo se pomučiti, koristio sam ga i u suncokretu.
Maja Celing Celić
prije 3 tjedna
Damire, ja sam danas biciklom isla do susjednog sela... i tih 5,5 km nekoliko polja suncokreta. Jedno skroz procvalo, drugom se naziru latice, trece Više [+] jos zatvoreno.
Vedran Stapić
prije 3 tjedna
Samo posadiš dva reda kod kina i eto prihoda Samo posadiš dva reda kod kina i eto prihoda