Pretraga tekstova
Najveće spajanje u povijesti kemijske industrije rezultirat će kompanijom DowDuPont koja postaje direktna prijetnja Monsantu.
U 2014. godini prihodi Dow Chemicala dosegnuli su 58,2 milijarde dolara, a DuPontovi 34,7 milijardi dolara. Nakon pregovora, potvrđen je dogovor između dvije kompanije i time najveće spajanje u povijesti kemijske industrije.
Tržišna vrijednost nove kompanije pod nazivom DowDuPont bit će 130 milijardi dolara.
Udruživanjem nastaje gigant u kemijskoj industriji sa širokom paletom proizvoda od pesticida do genetski izmijenjenih organizama, podijeljen u tri zasebne jedinice - agrikulturu, specijalne proizvode te materijale i pripadajuće znanosti.
Analitičari kažu kako će nakon spajanja DowDuPont postati još snažnija konkurencija Monsantu, Syngenti AG i Bayeru. Na dužnost predsjednika nove kompanije dolazi sadašnji izvršni direktor Dow Chemicala Andrew Liveris, dok će Edwardu Breenu, aktualnom čelniku DuPonta, pripasti dužnost izvršnog direktora.
Foto: DOW
Autorica
Ivana Nađ
Više [+]
Ivana je urednica na Agroklub portalu. "Vaša uvjerenja ne čine vas boljom osobom. Djelovanje čini."
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Tko je za? 🌶️🤤
Damir Senjan
prije 3 tjedna
A što je za piti, ovo treba snečime i zaliti A što je za piti, ovo treba snečime i zaliti
Maja Celing Celić
prije 3 tjedna
Bome si ga zapapričila ;) Nadam se da će i večeras naši zapapričiti ;) Bome si ga zapapričila ;) Nadam se da će i večeras naši zapapričiti ;)