Pretraga tekstova
Trogodišnja kravica Bela i dvogodišnja kravica Boni dobile su status terapeuta, iako nisu završile nikakve škole i fakultete.
Krave djeluju kao vrlo smirene, staložene, blage i dobre životinje pa nekako logično zvuči da ćete se osjećati smireno u maženju s njima.
Trogodišnja kravica Bella i dvogodišnja kravica Bonnie dobile su status terapeuta, iako nisu završile nikakve škole i fakultete. Ove "samo krave" obitavaju na raskošnom pašnjaku na Farmi planinskih konja koja zauzima 13 hektara zemlje u saveznoj državi New York.
Da bi nekome pružile terapiju, moraju biti samo ono što inače jesu - smirene i strpljive.
Naime, Farma planinskih konja (Mountain Horse Farm) mjesto je za odmor i uživanje u seoskom životu, ali li druženju s konjima. Vlasnici, Suzanne i Rudi Vullers prije dvije godine posjetili su rodnu Nizozemsku gdje se prakticira "koe knuffelen", što znači "grljenje krava" i predstavlja povezivanje čovjeka i životinje.
Prije više od deset godina, 2007. godine, ovaj je bračni par korporativni život - poslove računovođe i menadžera za farmu u Naplesu, gradu s tek 2.500 ljudi u kojem se svake jeseni održava festival grožđa, navodi New York Times.
U svibnju 2018. kupili su dvije krave, Bonnie i Bellu, a odabrali su ih zbog blage i nježne naravi, ali i zato jer nemaju rogove. "Veliki broj krava ne bi odgovarao ovom zadatku. Mogu vas otjerati s pašnjaka", objašnjava Rudi.
Cijena terapije iznosi 75 dolara (508 kuna) po satu za dvoje ljudi, a maksimalni broj sudionika u terapeutskoj sesiji je četvero. Svaku sesiju nadgledaju dvije osobe, uglavnom Suzanne koja prati ponašanje životinja kako bi se osigurala pozitivna interakcija životinja i ljudi te još jedna osoba koja vodi računa o drugim životinjama na pašnjaku.
Cilj ove terapije je da posjetitelji uspostave povjerenje, empatiju i povezanost s kravama, ali i vlastitim osjećajima.
Podsjetimo, osim uobičajenih životinja uz koje se osjećamo smireno, kao što su psi i mačke, proteklih godina popularizirana je yoga sa kozama.
Ne bi ni malo bilo čudno da se u današnje vrijeme otuđenosti od prirode, a onda i životinja, sve češće budu nudili ovakvi sadržaji - sa svinjama, kokošima, ovcama... Zato, ako ste u prilici, podružite se sa svojim životinjama, ma koje vrste bili. I zagrlite ih dok još možete besplatno.
Autorica
Više [+]
Agrarna novinarka s dugogodišnjim iskustvom u lokalnim i specijaliziranim medijima te projektima zajednice. Urednica je Agrokluba, članica Hrvatskog novinarskog društva i Društva agrarnih novinara Hrvatske. Vrtlarica, aktivistica i ljubiteljica prirode i životinja.
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Sezona trešanja polako se privodi kraju. 🍒 Iza nas su sedmice ranih jutara, puno rada, brige oko vremenskih prilika i brojnih ubranih gajbi. Naš kombi je još jednom pun plodova koji su rezultat mjeseci rada i truda. Hvala svima koji podrža... Više [+]
Sezona trešanja polako se privodi kraju. 🍒
Iza nas su sedmice ranih jutara, puno rada, brige oko vremenskih prilika i brojnih ubranih gajbi. Naš kombi je još jednom pun plodova koji su rezultat mjeseci rada i truda.
Hvala svima koji podržavaju domaću proizvodnju.
Kakva je bila vaša godina s trešnjama?
Dalila Ivanković Memić
prije 2 dana
Damir Senjan, baš mi je žao zbog mraza i svog uloženog truda. Nadam se da će dogodine priroda biti milostivija i da će grane zaista pucati od voća. 😊 Damir Senjan, baš mi je žao zbog mraza i svog uloženog truda. Nadam se da će dogodine priroda biti milostivija i da će grane zaista pucati od voća. 😊
Damir Senjan
prije 2 dana
Danila Ivanković Memić Grane su trebale pucati itekako na voću, sin se namućio u obrezivanju, milovao vočke, cvat odličan, plod na plodu i udari mraz Više [+] i ode sve u čokoladu. Prije je otac vodio račun o voću ali kako sada više njega nema sin preuzeo i uči na svakakve načine, prvo po skren shotu, sada se već uhodao ali vidi i sam da nam svake godine uzme mraz vočnjak, odlučili jedan dio isčupati, nema smisla više.
Dalila Ivanković Memić
prije 3 dana
Damire, držim palčeve da dogodine i kod vas grane pucaju od trešanja. 😊 Damire, držim palčeve da dogodine i kod vas grane pucaju od trešanja. 😊
Damir Senjan
prije 5 dana
Pa naš super, kod svih rodilo a moj kraj bogu zgriješio da se sve smrzlo, pa meni i one žute što mi najukusnije.😤 Pa naš super, kod svih rodilo a moj kraj bogu zgriješio da se sve smrzlo, pa meni i one žute što mi najukusnije.😤
Maja Celing Celić
prije 5 dana
I moja je bila dobra. Kod prijatelja su lijepo rodile ;) I moja je bila dobra. Kod prijatelja su lijepo rodile ;)
Vedran Stapić
prije 6 dana
Kod mene su baš lijepo rodile ove godine ;) Kod mene su baš lijepo rodile ove godine ;)