Pretraga tekstova
Cijena ribolovne dozvole za umirovljenike na osječkom području je 100 eura. Oni na Jadranu plaćaju svega 13,40 eura, a dozvola im vrijedi za šire ribolovno područje.
S ljutnjom i ogorčenjem dočekali su najnovije poskupljenje ribolovnih dozvola ribiči s osječkog područja. Naime, lani su im poskupjele sa 66 na 80 eura, a od ove na 100.
"Mislim da je to pretjerano. To je abnormalna cijena pogotovo za umirovljenike koji imaju mjesečna primanja 300 do 400 eura", kazao je ribič Danijel Šimunović iz Višnjevca za Televiziju Slavonije i Baranje.
On ribolovnu dozvolu plaća već 60 godina, a kaže s novim poskupljenjima zauzvrat ništa nisu dobili. Naime, prošle su im godine stigle zabrane pecanja na pojedinim lokacijama, a i dalje ih smeta to što nove dozvole vrijede za samo jedno ograničeno ribolovno područje.
"Mi želimo pecati s našom dozvolom na kojoj jasno piše: "Ribolovni savez RH". Zašto ja onda ne smijem pecati na Vuki, Savi ili Zrmanji?", pita se on.
S druge strane ribiči na Jadranu mogu pecati na cijelom primorskom području od Savudrije do Prevlake, a cijene za umirovljenike, ratne i vojne invalide te mlađe od 18 godina su tek 13,40 eura.
"Kada u Upravi ribolovnog saveza pitamo čemu poskupljenje dozvola kažu nam poskupjela je i riba", napominje Šimunović dodavši da oni poribljavanje vrše konzumnim šaranom koji se ne mrijesti u ovoj vodi i onda se izvlače na takve stvari.
U razgovoru je ovaj ribič ukazao i na druge probleme u sustavu.
Više doznajte u videoprilogu:
Autorica
Više [+]
Magistra agronomije sa specijalizacijom zaštite bilja i članica Društva agrarnih novinara Hrvatske. Aktivno djeluje u području agrara kroz struku, medije i projekte.
Partner
Televizija Slavonije i Baranje d.o.o.
Sezona trešanja polako se privodi kraju. 🍒 Iza nas su sedmice ranih jutara, puno rada, brige oko vremenskih prilika i brojnih ubranih gajbi. Naš kombi je još jednom pun plodova koji su rezultat mjeseci rada i truda. Hvala svima koji podrža... Više [+]
Sezona trešanja polako se privodi kraju. 🍒
Iza nas su sedmice ranih jutara, puno rada, brige oko vremenskih prilika i brojnih ubranih gajbi. Naš kombi je još jednom pun plodova koji su rezultat mjeseci rada i truda.
Hvala svima koji podržavaju domaću proizvodnju.
Kakva je bila vaša godina s trešnjama?
Dalila Ivanković Memić
prije 3 tjedna
Damir Senjan, baš mi je žao zbog mraza i svog uloženog truda. Nadam se da će dogodine priroda biti milostivija i da će grane zaista pucati od voća. 😊 Damir Senjan, baš mi je žao zbog mraza i svog uloženog truda. Nadam se da će dogodine priroda biti milostivija i da će grane zaista pucati od voća. 😊
Damir Senjan
prije 3 tjedna
Danila Ivanković Memić Grane su trebale pucati itekako na voću, sin se namućio u obrezivanju, milovao vočke, cvat odličan, plod na plodu i udari mraz Više [+] i ode sve u čokoladu. Prije je otac vodio račun o voću ali kako sada više njega nema sin preuzeo i uči na svakakve načine, prvo po skren shotu, sada se već uhodao ali vidi i sam da nam svake godine uzme mraz vočnjak, odlučili jedan dio isčupati, nema smisla više.
Dalila Ivanković Memić
prije 3 tjedna
Damire, držim palčeve da dogodine i kod vas grane pucaju od trešanja. 😊 Damire, držim palčeve da dogodine i kod vas grane pucaju od trešanja. 😊
Damir Senjan
prije 4 tjedna
Pa naš super, kod svih rodilo a moj kraj bogu zgriješio da se sve smrzlo, pa meni i one žute što mi najukusnije.😤 Pa naš super, kod svih rodilo a moj kraj bogu zgriješio da se sve smrzlo, pa meni i one žute što mi najukusnije.😤
Maja Celing Celić
prije 4 tjedna
I moja je bila dobra. Kod prijatelja su lijepo rodile ;) I moja je bila dobra. Kod prijatelja su lijepo rodile ;)
Vedran Stapić
prije 4 tjedna
Kod mene su baš lijepo rodile ove godine ;) Kod mene su baš lijepo rodile ove godine ;)
Ferriss Timothy
prije 1 godinu
retro bowl Povećanje cijena može utjecati na lokalne ribiče, posebno na one koji se time bave amaterski. Ribiči se pitaju opravdava li kvaliteta usluga i resursa povećanje cijena.
Đuro Japaric
prije 2 godine
Miroljube , Tuđman i Hdz započeli 1990 , Račan i SDP sa koalicijom nastavio 2001 , istine radi !
Miroljub Mirić
prije 2 godine
Da poznata stara stvar ,Dalmacija i cijela obala dobiju i mogu sve zbog turizma ,ostali ne mogu niti smiju ništa.A samo idiot poribljava sa Konzum im šaranom,to nam sve govori o sposobnim i stručnim ljudima koji su sposobni samo za pljačku pod okriljem HDZ a.Ne bih se čudio da Pavao Vujanovac postane vlasnik svih ribnjaka i voda u ovoj lopovskoj državi koja je nastala na pljački Hdzea
Igor milić
prije 2 godine
Sve treba privatizirati onda prvo legalno krasti narod a kasnije sve uništiti i pokrasti a kasnije kada Dorh da izjavu nitko neće odgovarati jer su svi vidjeli kako HDZ posluje pa se nitko ne boji niti nije odgovoran. Kao prvo Hrvatski branitelji nebi uopće trebali plaćati dozvole jer su oni svoj toj žgadiji i lopovima omogućili da mogu imati uopće Hrvatske ribnjake koje je priroda stvorila a ne oni.Penziči bi trebali pola cijene plaćati u par rata.Logično je da već kaj se tiče ribnjaka koje su isto tako okupirali i prisvojile svakojake udruge ili ribolovna društva koja žive od članarina svojih sugrađana.Tekuće rijeke nitko ne poribljava niti ne čisti dna niti obalu.Koliko znam svatko tko je blizu rijeka taj ima svoje mjesto koje je raščišćeno napravljena koliba ili koja klupica sa stolom kao i pristup sa obale do same vode.riječni ribolov bi trebao biti besplatan i po zakonu ga staviti u rekracijski ribolov koji je besplatan kao i većina sporta.Dozvole bi trebale samo za profesionalne ribolovce koji love mrežama ako su uopće dozvoljene u našim rijekama i onima koji se natječu ekipno.Nitko narod ne pita kako živi bitno da svi dižu cijene i žive od pljačkanja vlastitog naroda.