Pretraga tekstova
Za razliku od prošle godine, kada je iznio čitav niz zamjerki na rad otkupljivačkih poduzeća, koji se na veliko bave otkupom mandarina, gradonačelnik Metkovića, Stipe Gabrić Jambo ove je sezone zadovoljan zaštitnom otkupnom cijenom, koja je utvrđena u iznosu od 2.8 kuna za kilogram mandarina.
Kako je kazao na tiskovnoj konferenciji održanoj u srijedu u Metkoviću, resorno Ministarstvo poljoprivrede usuglasilo je uvijete otkupa sa najvećim otkupljivačem u dolini Neretve, koncernom Agrokor, koji je pristao na ovako utvrđenu cijenu, sa kojom su se načelno složila i ostala otkupljivačka poduzeća.
Nakon toga slijedi potpisivanje ugovora o uvijetima otkupa, sa kojima bi trebali biti zadovoljni neretvanski seljaci, koji su zbog katastrofalne tuče početkom kolovoza pretrpjeli velike gubitke.
- Želja nam je pomoći neretvanski poljoprivrednicima kako bi se ublažila katatsrofa,koja ih je zatekla, kazao je saborski zastupnik, Stipe Gabrić-Jambo.
Autor: Stanislav SOLDO
Izvori
Tagovi
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
#RuralFoto #Selo
Zanat koji lagano, nazalost ide u zaborav tradicija kosaca
Ljubav i natjecanje
nekada se Bik mjenjao za kosu, kosibaša gledao kao Profesor Doktor veliki znalac.
Natasa Luketic
prije 1 dan
Žao mi je ali pravila su vrlo jasno postavljena s razlogom a neki od njih su navedeni u komentarima drugih ljudi gore... Moglo bi se zapitati kako to Više [+] da nema OPG nego je odlučio raditi s obrtom, a ima ekološki vinograd. Malo čudno, prošao svu papirologiju za ekološku proizvodnju i sad je 'prroblem' registrirana djelatnost obrta. Usput, poslovni plan nema veze s upisanom djelatnošću.
Diana Holz
prije 1 tjedan
Es ist das Handwerk des Sensen' s das nicht mehr viele Leute beherrschen - leider. Es ist das Handwerk des Sensen' s das nicht mehr viele Leute beherrschen - leider.