Pretraga tekstova
Na Svjetskom prvenstvu sireva, koje je nedavno održano u engleskom gradu Birminghamu, naš je paški sir Sirane Gligora osvojio tri zlatne medalje, i to u konkurenciji 2.600 proizvoda iz cijeloga svijeta. Stručni je sud sastavio poseban popis deset najboljih sireva na svijetu. I u tom se biranom društvu našla delikatesa ovog našeg proizvođača. Iza paškoga su sira ovoga puta ostali i nadaleko poznati francuski sirevi.
Stručni sud od 200 stručnjaka iz cijeloga svijeta paškomu siru Ivana Gligore dodijelio je tri zlatne medalje - u kategoriji ovčjih sireva, tvrdih sireva i kategoriji novih sireva. Šime Gligora izjavio je kako je ova nagrada, nakon titule hrvatskog šampiona kvalitete i nagrade za kvalitetu iz Bruxellesa, šlag na torti.
Dvjestotinjak kooperanata s otoka Paga svakodnevno predaje ovčje mlijeko Sirani Gligora. U najsuvremenije uređenom objektu tridesetak je radnika ove godine proizvelo 60 tona vrhunskog paškoga sira. Zlato osvojeno na Svjetskom prvenstvu u Engleskoj priznanje je i hrvatskom sirarstvu koje je postavljeno na sam vrh svjetske piramide proizvođača sireva.
Povezana stočna vrsta
Izvori
Tagovi
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Krenula je berba kamilice! Svježe fotke dobili smo od Slavena Puzjaka iz Josipova :)