Pretraga tekstova
Skulpture od vinove loze, prenoćište u hobitskim kućicama, stare sorte voća i rad na zemlji dio su onoga što čeka buduće posjetitelje.
Petorica braće odlučili su stopiti poljoprivredu, umjetnost i turizam i još mnogo toga u tematski park koji se nalazi u mjestu Malino.
"Jedan od osnivača voditelj je udruge Arteco Pavletić i glavni umjetnik. On je došao na ideju raditi velike skulpture koje su jedinstvene u cijelom svijetu, rađene su od vinove loze i po tome su prepoznate", rekao je Zdravko Pavletić za Poljoprivrednu televiziju.
Kako kaže, dvije sezone na moru su svoje skulpture izlagali posjetiteljima, a nakon toga došli na ideju da jedan takav park naprave i kod kuće u Slavoniji. Naime, cilj im je pružiti posjetiteljima poseban doživljaj na selu i to u nešto drugačijem ambijentu.
"Željeli smo napraviti mjesto u kojem će posjetitelji moći doći uživati u prirodi, tišini i miru koji se ovdje osjeća uz razgledavanje skulptura", dodao je Zdravko.
Međutim, park je još u izgradnji, ali kaže, ljudi im stalno dolaze. Na imanju se nalaze brojne stare sorte voća, ali i dio poljoprivrednog zemljišta u čijoj će obradi posjetitelji moći sudjelovati. Tako da će na imanju biti ponuđen aktivni odmor.
Sve je građeno od prirodnih materijala, a plan braće je da posjetiteljima pruže mogućnost prenoćišta u drvenim hobitskim kućicama. Također, planiraju nuditi hranu i piće.
Na imanju su iskopali i kanale od kojih planiraju napraviti bazen za plivanje, ali i ribnjak, a sve će, kaže Zdravko, ukrasiti u njihovom prepoznatljivom stilu.
Više pogledajte u videoprilogu:
Autorica
Partner
Poljoprivredna televizija
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Željka Rački sjedim iza kuče i pitam se a gdje sam zabrljao🤔🙆🤔, ovo cijelo vrijeme ide u zrak, sad je na nekih 3m. Ma na svim mi parcelama ovakav, kao i prošlu godinu kad bila i suša.
Damir Senjan
prije 3 tjedna
Željka Ali sav na svim poljima, Slavonija iza kuče sjediš i razmišljaš kako do klipa, inače ovdje kod mene OSSK uvjek dobar, tu mi je i 16.7 udari Više [+] grom ali sa druge strane parcele u tekomov kabel pa računalo dobilo, čekam još dvije komponete da stignu pa u sastavljanje računala, a joj i matičnu sam naručio iz Osjeka, samo da i ona ne poraste u nebesa.
Damir Senjan
prije 3 tjedna
Ajoj, što je na početku bilo, kad se sjetim, mraz, jedna tuča, druga tuča, treča. Nisam mjesec pol otkvačivao prskalicu. Vrijedelo je, obilaski svaki Više [+] dan i kada udariti sa bio stimulatorima Maja Celing Celić. Vidjet će se točno u jesen što će biti, za sada je perfektan prema ovom vremenu i suši.