Zadnje aktivnosti

Zadnje aktivnosti korisnika mogu vidjeti samo registrirani korisnici.

Online korisnici

Online korisnike Agrokluba mogu vidjeti samo registirani korisnici.
Za potpune funkcionalnosti ovih servisa, prijavi se.

Promo

  • Istravirgin
  • 09.11.2024. 16:00
  • Istarska , Vodnjan

Zreli za velike stvari: 18. Dani mladog maslinovog ulja Istravirgin

"Zreli za velike stvari" ovogodišnja je tema festivala, na kojem će se ponovno okupiti vrhunski proizvođači, brojni gastro-entuzijasti i ljubitelji maslinovog ulja iz cijele regije

Zreli za velike stvari: 18. Dani mladog maslinovog ulja Istravirgin
Foto: Blanka Kufner

Grad Vodnjan i ove godine domaćin je jednog od najvećeg i najprestižnijeg maslinarskog festivala u zemlji - Dani mladog maslinovog ulja Istravirgin, koji ove godine slavi svoj 18. rođendan.

Kako najavljuju organizatori, od 15. do 17. studenog ponovno će se okupiti vrhunski proizvođači, brojni gastro-entuzijasti i ljubitelji maslinovog ulja iz cijele regije.

"Nagrade i priznanja s prestižnih međunarodnih natjecanja kontinuirano potvrđuju iznimnu kvalitetu istarskih ekstra djevičanskih maslinovih ulja", istaknuli su organizatori.

Kako kažu, ove godine pod temom "Zreli za velike stvari", program donosi kombinaciju degustacije, edukacije i uživanja.

Uz premijeru mladog ulja, posjetitelji će uživati u kulinarskim predstavama slavnih imena domaće gastro scene, koji će pripremati svoja jela koristeći najbolja maslinova ulja izlagača, čime će se zaokružiti istarska gastronomska priča. 

"Istravirgin 2024 nije samo prvo kušanje ovogodišnje berbe, već i mjesto gdje se izmjenjuju ideje, dijele savjeti te vode ugodni i važni razgovori", poručio je gradonačelnik Edi Pastrovicchio.

Više informacija o Danima mladih maslinovih ulja možete pronaći ovdje.


Autorica

Karolina Rastija

Više [+]

Magistra agroekonomike s iskustvom u poljoprivredi. Svoje znanje i savjete dijeli i s čitateljima Agrokluba.

Izdvojen oglas

KLUB

Nešto što sam Maji Celing u kometaru kometirao. Mrkva bez motike, posijana u kartone za jaja. Kakvo nam je trenutno vrijeme nije još kasno i još se može sijati pa će za Božić biti mlada mrkvica. Sada sam malo poslikao, pošto mi ovo sve tu p... Više [+]