Pretraga tekstova
"Vinska promenada"
"Krčka vinska promenada" nova vinarsko-gastronomska manifestacija koju je idejno začeo i u suradnji s TZG Krka, organizacijski »zakotrljao« poznati krčki vinar Anton Katunar, započela je u petak prigodnom svečanošću upriličenom u suncem okupanom i temperaturno proključalom Frankopanskom kaštelu.
Događaj kojemu je jedan od povoda bilo obilježavanje stote obljetnice prve Kotarske izložbe vina održane u gradu Krku, kako nam je jučer prenio sam Katunar, imao je i jedan poseban cilj. - Na cijelom otoku, pa tako i u gradu Krku već godinama svjedočimo nizu vrijednih i zapaženih vinarskih manifestacija i izložbi. Ipak, ponuda kvalitetnih vina s našeg otoka, ali i cijele Hrvatske ondje se u pravilu odvija samo na štandovima, a čim se odmaknete i sjednete u najbliži restoran, na stolu će vam se najčešće naći tek bokal kakvog jeftinog »kiseliša«. Upravo u želji da kvalitetna i uživanja vrijedna hrvatska vina dovedemo ondje gdje im je i mjesto, dakle u restorane i ugostiteljske lokale, osmislili smo ovu manifestaciju. Tijekom nje će se u brojnim krčkim restoranima, konobama i kafe barovima, makar tek preko vikenda nuditi vina najboljih domaćih vinara i vinarija po akcijskim cijenama, naglasio je Katunar.
Direktorica TZG Krka Nataša Jurina rekla je kako su predstavnici institucije koju operativno vodi u Katunarovoj ideji odmah prepoznali potencijal i mogućnost da se takvim događanjem obogati ponuda grada i otoka Krka. - Želja nam je da krčka vinska promenada postane tradicionalna manifestacija i da se najkvalitetnija hrvatska vina nađu na redovnim vinskim kartama i stolovima gostiju čim većeg broja krčkih restorana. Stoga smo ovu manifestaciju i osmislili na malo drugačiji način, naglasila je objasnivši kako pritom misli na dogovorenu višednevnu suradnju pojedinih vinara i krčkih restoratera. Tako će sve do nedjelje u svakom od 15 u Promenadu uključenih ugostiteljskih objekata boraviti i »reprezetntacije« vinarija čiji će znalci gostima objašnjavati karateristike nuđenih vina i pomagati u njihovu čim boljem »sljubljivanju« s naručenom hranom. Neskriven edukacijski karakter ove manifestacije, dodao je Katunar, ogleda se i usputnoj sommelierskoj obuci samih restoratera i njihova osoblja koju će »na licu mjesta« provoditi sami vinari.
Autor: M.TRINAJSTIĆ
Izvori
Tagovi
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Jučerašnja konferencija #AgroRocks u Osijeku otvorila je brojna pitanja od vitalnog interesa domaće proizvodnje hrane. Konstruktivne rasprave o oblikovanju budućih politika nastavile su se nakon dinamičnih i raznovrsnih panela. Bila je ona... Više [+]
Jučerašnja konferencija #AgroRocks u Osijeku otvorila je brojna pitanja od vitalnog interesa domaće proizvodnje hrane.
Konstruktivne rasprave o oblikovanju budućih politika nastavile su se nakon dinamičnih i raznovrsnih panela. Bila je ona i mjesto susreta, upoznavanja i umrežavanja, a niti zabave nije nedostajalo.
Emocije je bilo na pretek, za konačne dojmove dajte nam još malo vremena 😎
Hvala suorganizatorima, pokroviteljima i svim sudionicima na ukazanom povjerenju, a kapa do poda vrijednoj ekipi Agrokluba na još jednom izvrsno odrađenom poslu!
Vedran Stapić
prije 3 tjedna
Nema na čemu, hvala Vama što ste odvojili vrijeme! Nema na čemu, hvala Vama što ste odvojili vrijeme!
Đuro Japaric
prije 4 tjedna
Hvala na datoj mogućnosti da kažem dio tužne istine , da Ministarstvo poljoprivrede od 2001 u ime Vlade predlaže zastupnicima takozvanog Hrvatskog Više [+] sabora NE obvezujuće i za OPG ponižavajuće raspolaganje sa državnom zemljom , da su nam 2003 nametnuli PLAGIRANI Beogradski Zakon o nasljeđivanju . Javno sam predložio i da se IMENUJE Povjerenstvo na čelu sa g. Plenkovićem , koje bi u roku 30 nana napisalo NACRTE zakona za HRVATSKU AGRARNU REFORMU - STRATEGIJU RAZVOJA POLJOPRIVREDE , TE da se o tako BITNIM zakonima odluči PUTEM REFERENDUMA ! Tužno je što su na skupu bili članovi Skupštine i predsjednik takozvane HPK i da oni NISU NIŠTA REKLI ! ČULI SU MOJ JAVNI PRIJEDLOG ! Ja ću ići pismenim prijedlogom prema g. Plenkoviću , Klubovima zastupnika Sabora , Predsjedniku Milanoviću , Skupštini HPK ! Imamo 2 izbora ; 1 . po sadašnjem ili 2 . REFORMA !