Pretraga tekstova
Na 33. Međunarodnom sajmu stočarstva Space 2019 u Francuskoj se očekuje 1.450 izlagača, uključujući 500 inozemnih iz 42 zemlje te 115.000 profesionalnih posjetitelja, uključujući 15.000 međunarodnih posjetitelja iz 128 zemalja na prostoru od 60.000 m² izložbenog prostora.
Izazovi u stočarskoj proizvodnji su sve veći, a ovaj je sektor pod velikim utjecajem globalne ekonomije i zdravstvenih problema. Širenje afričke svinjske kuge u svijetu i posebno u Kini samo je jedan primjer krize koja utječe na svjetska tržišta. Svatko tko je uključen u uzgoj stoke, svjestan je važnosti upravljanja zdravljem životinja duž cijelog lanca vrijednosti stočarske proizvodnje.
Upravo je zato Međunarodni sajam stočarstva Space 2019 sjajan događaj i mjesto susreta stočara, profesionalaca, znanstvenika i svih kompanija i organizacija koje imaju direktnog ili indirektnog dodira sa stočarstvom.
Već 33. izdanje sajma Space 2019 održava se u gradu Rennes, na sjeverozapadu Francuske od 10. do 13. rujna.
Na sajmu se očekuje 1.450 izlagača, uključujući 500 inozemnih iz 42 zemlje te 115.000 profesionalnih posjetitelja, uključujući 15.000 međunarodnih posjetitelja iz 128 zemalja na prostoru od 60.000 m² izložbenog prostora.
Tema ovogodišnjeg sajma je "Nove klimatske prakse i tehnologije". Naime, poljoprivreda je sektor koji je prvi na udaru klimatskih promjena kojemu se moramo prilagoditi i predvidjeti promjene primjenom novih tehnika, novih praksi i nove opreme. Tim se povodom organizira preko 70 konferencija i sastanaka koji su već utvrđeni.
U ova će se četiri dana održati genetska prezentacije simentalske pasmine (Pie Rouge), Nacionalni festival pasmine Slaers i druge. Čak 550 goveda i 13 različitih pasmina, ali i 200 ovaca i koza 11 različitih pasmina činit će ovaj sajam spektakularnim.
Zanimljivo je kako će sajmu Space 2019 biti predstavljen i novi sektor - akvakultura koji se u svijetu smatra brzorastućim.
U galeriji ispod teksta pogledajte izdanje Space 2018.
Fotoprilog
Tagovi
Space 2019 Međunarodni stočarski sajam Klimatske promjene Genetska prezentacija Izazovi Afrička svinjska kuga
Autorica
Više [+]
Hobi vrtlarica i zaljubljenica u prirodu s iskustvom rada u lokalnim i specijaliziranim medijima. Nekadašnja dugogodišnja urednica Agrokluba, danas u nešto slobodnijem 'freelance' modu publiciranja agrarnih tema.
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Svježe ćurke, kobasice i "praženi" grah. Dobar mi tek u dvoje 🤤
Đuro Japaric
prije 6 dana
Temfani grah je bio u posebnoj posudi , a u brdskoj Slavoniji jeo se na Badnjak ! Jedva čekam prženog šarana , dosta mi je ovih dana svinjetine ! Temfani grah je bio u posebnoj posudi , a u brdskoj Slavoniji jeo se na Badnjak ! Jedva čekam prženog šarana , dosta mi je ovih dana svinjetine !
Karolina Rastija
prije 6 dana
Praženi, da, a od tekućine u kojoj se kuhao napravi se "graova čorba" kak bi ovdje rekli, i ukuhaju se gumboci u nju :) Praženi, da, a od tekućine u kojoj se kuhao napravi se "graova čorba" kak bi ovdje rekli, i ukuhaju se gumboci u nju :)
Matija Golubić
prije 1 tjedan
Uh finoće! Zbog ovakvih stvari čovjek bude sretan što nam dolazi zima! Moji u Slatini su taj grah uvijek zvali temfani. Praženi je isto naziv? Uh finoće! Zbog ovakvih stvari čovjek bude sretan što nam dolazi zima! Moji u Slatini su taj grah uvijek zvali temfani. Praženi je isto naziv?