Pretraga tekstova
Nisu zbrojene ni štete prethodnog nevremena, a novo je poharalo kontinent.
Tri smrtno stradale osobe, dvije u Zagrebu, jedna u Cerniku te više od 60 ozlijeđenih, tragičan je ishod nevremena koji je jučer poharao kontinentalnu Hrvatsku.
Prema izvješću Ravnateljstva civilne zaštite MUP-a, uz Zagreb iz kojega i dalje stižu apokoaliptične fotografije, oluja je nanijela ogromne štete u čak 14 županija!
Naglo je zahvatilo prvenstveno županije koje graniče s Republikom Slovenijom (Grad Zagreb i Zagrebačku županiju, Krapinsko-zagorsku, Varaždinsku, Karlovačku), a zatim se proširilo i na područje Međimurske, Sisačko-moslavačke, Koprivničko-križevačke i Bjelovarsko-bilogorske županije te se nastavilo kretati prema županijama na istoku zemlje i to Požeško-slavonskoj, Virovitičko-podravskoj, Osječko-baranjskoj, Brodsko-posavskoj i Vukovarsko-srijemskoj županiji.
Sinoć u večernjim satima ne tako jako nevrijeme zahvatilo je i područje Istarske i Primorsko-goranske županije.
Teški prizori dolaze iz doslovno svih dijelova ovih županija koje se s nevremenima nose već duže vrijeme. Oštećeno je više od 2000 objekata (stambenih, gospodarskih i dr.) te veći broj vozila.
Naravno, poljoprivredne kulture teško su i ovaj put stradale, a štete zbrajaju i farme. Kako je zabilježio press032 s farme muznih krava Dišinac u Starim Mikanovcima, orkanski je vjetar odnio krov.
Teško stradala farma - krave pod vedrim nebom, upitno što će biti s mlijekom
Kiša s mogućim pljuskovima očekuje nas danas, a kako je najavio Državni hidrometeorološki zavod, u petak, osobito od sredine dana raste vjerojatnost za lokalno izraženije pljuskove i grmljavinu.
"Ponegdje je izgledno grmljavinsko nevrijeme uz prolazno jak i olujni vjetar", navodi DHMZ.
Štete će sigurno biti milijunske, a još nisu zbrojene ni one od prošlog potopa. Tuga, ogromna tuga.
U međuvremenu, Hrvatska vatrogasna zajednica javila je jutros novu tragičnu vijest.
Pripadnik Dobrovoljnog vatrogasnog društva Tovarnik Zvonko Drmić preminuo je 19. srpnja u večernjim satima za vrijeme obavljanja vatrogasne intervencije u sanaciji posljedica nevremena koje je pogodilo Vukovarsko-srijemsku županiju.
HVZ i glavni vatrogasni zapovjednik Slavko Tucaković izražavaju iskrenu sućut obitelji i kolegama preminulog vatrogasaca.
Sućut obitelji i prijateljima i u naše ime.
Ogromne štete broji i obitelj Zdunić - orkanski vjetar poharao farmu s 500 goveda
Teško je diljem zemlje, kakvo je stanje kod vas?
Tagovi
Olujno nevrijeme Orkanski vjetar Štete Farma muznih krava Poljoprivredne kulture Tragedija
Autorica
Više [+]
Diplomirana inženjerka poljoprivrede s dva i pol desetljeća dugim iskustvom u novinarstvu, od lokalnih medija preko Večernjeg lista do uređivanja portala civilnih udruga. Urednica je portala Agroklub, predsjednica ogranka dopisnika HND-a, članica Društva agrarnih novinara Hrvatske (DANH) i Međunarodne udruge agrarnih novinara (IFAJ). Dobitnica je nagrade "Zlatno pero".
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
📍Županja
59. Šokačko sijelo, pokladno jahanje. 🐴
Uskoro video na društvenim mrežama AgroKluba! 👀💃🏽
Đuro Japaric
prije 10 sati
Bilo bi dobro da nam u goste dođe Predsjednik Republike Turske i da ga tako dočekaju i zahvale se za STATUS Slavonije u UREĐENOM Turskom Carstvu 1536 Više [+] - 1700 , Turskome zemaljskom gospodaru 10 % žitarica , bilo bi prihvatljivo i 2026 umjesto što nas PLENKOVIĆ ponižava za potvrdama ZA OBRADU pohrvaćene zemlje na jednu godinu ! Riječi Turskome Caru 3 forinte po kući , mijenjamo ; Predsjedniku Republike Turske , 3 eur po kući , stanu , vikendici ! Možda će ovo Plenković pročitati , jer većina Slavonije sada u sastavu RH , a od Zemuna u sastavu RS !