• Sigurno rukovanje pesticidima
  • 22.10.2015. 10:15

Prijave za tečajeve rukovanja pesticidima

I u virovitičko-podravskom kraju još ima poljoprivrednika koji nisu završili tečajeve osposobljavanja za rukovanje pesticidima pa Savjetodavna služba u prvoj polovici slijedećega mjeseca organizira još dva tečaja.

  • 667
  • 56
  • 0

Jedna od javnih ovlasti Savjetodavne službe je i organiziranje te izvođenje obrazovanja i osposobljavanja iz područja poljoprivrede, ribarstva, šumarstva i ruralnog razvoja. Stoga podsjećaju da se približava 26. studenoga 2015., nakon kojega poljoprivredni proizvođači više neće moći, bez završenog tečaja o sigurnom rukovanju pesticidima odnosno iskaznice koja se dobije nakon polaganja završnog ispita, kupovati zaštitna sredstva.

"Svi obveznici ovoga tečaja s područja Virovitičko-podravske županije, koji ga još nisu završili, mogu se prijaviti u uredima Savjetodavne službe u Pitomači, Špišić Bukovici ili Virovitici. Jer tečajevi osposobljavanja bit će organizirani od 10. do 12. studenoga u Virovitici te od 11. do 13. studenoga u Špišić Bukovici", ističe Ana-Marija Čajkulić. Detaljnije informacije možete dobiti i na broj 091/4882-961.

Općine i gradovi sufinanciraju tečaj?

Uvjeti za pohađanje izobrazbe su navršenih 18 godina i završena osnovna škola. Ukupna cijena tečaja, polaganja ispita i izdavanja kartice iznosi 380,00 kn. Poljoprivrednicima također savjetujemo da se u matičnim općinama i gradovima raspitaju hoće li i oni te u kojemu postotku, sufinancirati tečajeve, kako bi polaznici imali što manje troškove.

Uredi Savjetodavne službe u spomenuta tri mjesta Virovitičko-podravske županije, nalaze se na slijedećim adresama:

  • Virovitica: Ivana Gorana Kovačića 13, tel: 726 587,
  • Pitomača: Ljudevita Gaja 26/I, tel: 782-002 i
  • Špišić Bukovica: Vinogradska 4, tel: 716-276.

S obzirom da i u drugim županijama još ima poljoprivrednika koji nisu završili navedeno osposobljavanje, u nastavku donosimo kontakte svih županijskih koordinatora zaduženih za provođenje ovog osposobljavanja. Također, ispod teksta možete preuzeti i obrazac prijave.

Koordinatori ovlaštenih timova

Koordinatori županijskih timova ovlaštenih predavača:

Podružnica /ured

Osoba i adresa

Kontakt mobitel

e-mail

Bjelovarsko-bilogorske županije

Jadranka Berić; Martina Humljana 13, Garešnica

091/4882-788

Jadranka.Beric@savjetodavna.hr

Brodsko-posavske županije

Vera Novaković; Vinogradska cesta 155, Sl. Brod

098/9594-972

Vera.Novakovic@savjetodavna.hr

Dubrovačko-neretvanske županije

Antun Kotlar; Marka Marojice 4, Dubrovnik

091/4882-946

Antun.Kotlar@savjetodavna.hr

Grad Zagreb

Marijan Mavračić; Remetinečki gaj 14, Zagreb

091/4882-725

Marijan.Mavracic@savjetodavna.hr

Istarske županije

Nenad Hrelja; Sv. Teodora 2, Pula

091/4882-939

Nenad.Hrelja@savjetodavna.hr

Karlovačke županije

Margita Budiselić-Kutle; Haulikova 14, Karlovac

091/4882-761

Margita.Budiselic.Kutle@savjetodavna.hr

Koprivničko-križevačke županije

Željkica Oštrkapa-Međurečan; Svilarska 6, Koprivnica

091/4882-776

Zeljkica.Ostrkapa.Medjurecan@savjetodavna.hr

Krapinsko-zagorske županije

Sanja Gregurić; Kumrovečka 6, Zabok

091/4882-745

Sanja.Greguric@savjetodavna.hr

Ličko-senjske županije

Martina Orešković; Ulica Kralja Zvonimira 8, Otočac

091 4882 773

Martina.Oreskovic@savjetodavna.hr

Međimurske županije

Suzana Pajić; Zrinsko-frankopanska 9/III, Čakovec

091/4882-960

Suzana.Pajic@savjetodavna.hr

Osječko-baranjske županije

Snježana Numanović; Vinkovačka 63c, Osijek

091/4882-850

Snjezana.Numanovic@savjetodavna.hr

Požeško-slavonske županije

Đurđica Kšenek; Školska 3, Kaptol

091/4882-822

Djudjica.Ksenek@savjetodavna.hr

Primorsko-goranske županije

Karmen Karlić; Regionalna veletržnica Rijeka-Matulji d.d., PP 55, Matulji

091/4882-790

Karmen.Karlic@savjetodavna.hr

Sisačko-moslavačke županije

Suzana Slovic; Kneza Ljudevita Posavskog 27, Kutina

091/4882-755

Suzana.Slovic@savjetodavna.hr

Splitsko-dalmatinske županije

Ivana Župić; Stjepana Gunjače 12, Sinj

091/5264-860

Ivana.Zupic@savjetodavna.hr

Šibensko-kninske županije

Gordana Kožarić-Silov; Matije Gupca 66a, Šibenik

091 4882 857

Gordana.Kozaric-Silov@savjetodavna.hr

Varaždinske županije

Mara Bogović; Anina 11, Varaždin

091/4882-768

Mara.Bogovic@savjetodavna.hr

Virovitičko-podravske županije

Ana Marija Čajkulić; Ivana Gorana Kovačića 13, Virovitica

091/4882-961

Ana.Marija.Cajkulic@savjetodavna.hr

Vukovarsko-srijemske županije

Mira Živković; Trg Josipa Runjanina 1, Vinkovci

091/4882-920

Mira.Zivkovic@savjetodavna.hr

Zadarske županije

Ivan Šimičević; Mažuranićeva 30/I, Zadar

091/4882-837

Ivan.Simicevic@savjetodavna.hr

Zagrebačke županije

Vlasta Rubeša-Vili; Trg kardinala A. Stepinca 1, Sv. Ivan Zelina

091/5129-734

Vlasta.Rubesa@savjetodavna.hr

Dodatne informacije možete dobiti i na e-mail: pesticidi@savjetodavna.hr


Dokumenti


Tagovi

Savjetodavna služba Osposobljavanje Rukovanje pesticidima Iskaznice Virovitičko-podravska županija Pitomača Špišić Bukovica Virovitica Ana-Marija Čajkulić Cijena tečaja Sufinanciranje Koordinatori Obrazac prijave


Autorica

Sandra Špoljar

Sandra Špoljar

Autorica i upravna pravnica Sandra Špoljar dolazi iz Koprivnice, gdje je na razne načine, tradicijom i obiteljski, vezana uz poljoprivredu. Godinama je radila kao novinarka u informativnom programu HTV-a te za Plodove zemlje i Agroglas.

Izdvojeni tekstovi

Izdvojeni oglasi