Pretraga tekstova
I dalje su na snazi mjere za sprječavanje pojave i širenja influence ptica na području RH.
U dvije crvenokljune čigre, nađene uginule na području Zagrebačke županije (jezero Siromaja) utvrđena je visokopatogena influenca ptica podtipa H5N1, priopćilo je Ministarstvo poljoprivrede.
Podsjećaju subjekte koji drže perad i ptice u zatočeništvu te lovoovlaštenike na primjenu općih mjera biosigurnosti kao i da je zbog rizika od pojave i širenja influence ptica te u svrhu njenog ranog otkrivanja i sprječavanja daljnjeg širenja, na čitavom području Republike Hrvatske i dalje na snazi Naredba o mjerama za sprječavanje pojave i širenja influence ptica na području Republike Hrvatske (nn 52/2023).
Ministarstvo poljoprivrede osiguralo je pripravnost na broju telefona 099 439 2507 na koji građani mogu dojaviti svako povećano uginuće ili znakove bolesti u ptica.
Autorica
Više [+]
Magistra agronomije sa specijalizacijom zaštite bilja i članica Društva agrarnih novinara Hrvatske. Aktivno djeluje u području agrara kroz struku, medije i projekte.
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Ponekad je sreća jednostavna. Dovoljno je ljetno predvečerje, miris pokošenog polja i osoba s kojom dijeliš osmijeh. Trenuci poput ovoga ne traže riječi – oni postaju uspomene.
#RuralFoto #priroda