Pretraga tekstova
U proizvodnji cestovnih krstarica, transportnih prikolica, vakuum i cisterni za tekuće gnojivo, kompanija Fliegl vodeća je u Europi
Kompanija Fliegl obiteljska je tvrtka utemeljena zaslugom Josefa Fliegela starijeg i njegovih roditelja prije više od 35 godina u njemačkom gradu Kastlu. Zbog velike potražnje tržišta tvrtka se razvija i otvara nove tvornice. 1991. godine u Triptisu, 1993. godine gradi se tvornica u mađarskom gradu Abda, zatim 1996. godine u Togingu, veliki Agro Centar 1999. otvara u Kastlu, a gradi i tvornicu Fliegel Iberica 2002. godine u Španjolskoj.
Vrhunac razvoja nova Fliegelova tvornica u Muhldorfu, srce je njemačke i europske proizvodnje poljoprivredne tehnologije. Do sada su se svi poslovi za agrarnu tehniku za više od 15 godina proizvodili u gradu Toging gdje se na površini od 90.000 kvadratnih metara proizvodilo više od 2.300 prikolica za razne aplikacije. Preseljenjem tvornice u Muhldorf čije sjedište zauzima površinu od 30 hektara, tvrtka Fliegl Agrartechnik uz do sada najveću investiciju, sa gotovo 250 zaposlenih od čega je 60 pripravnika dobiva izuzetne pretpostavke za još kvalitetniji rad u proizvodnji poljoprivredne tehnike u ultramodernim proizvodnim halama i procesima, sa inovativnim i funkcionalnim skladištenjem, uz veliki porast produktivnosti naravno. Našu malu grupu iz Hrvatske uz novinare iz Srbije, Rusije i cijele Europe zanimala je proizvodnja od vučenih traktorskih prikolica manjih i većih nosivosti, pratili smo sve faze proizvodnje prikolica za biomasu sa mehanizmom za istiskivanje, mješalice-miksere, tehnologiju za proizvodnju bio-plina, jednostavnije tankove za tekuće gnojivo, strojeve za čišćenje cesta nakon izlaska mehanizacije s polja, pa sve do vrhunca tehnologije za tretman velikih površina tekućim gnojivom cisterne Garant od 25.000 litara. Posebnu ulogu u proizvodnji imaju laseri zadnje generacije za rezanje, bušenje i glodanje limova svih debljina.
U golemim skladištima pohranjeni su gotovi dijelovi spremniu za proizvodnju u naredne dvije godine pa se na taj način tvrtka čuva od eventualnog nereda na globalnom tržištu čelika. Tu su dijelovi za hidraulične komponente, amortizeri, osovine za sva vozila i gume, sve za tehnologiju tekućeg gnojiva pa čak i dijelovi za priključne strojeve za čišćenje cesta i traktorske mješalice za beton. Izgradnja novog sjedišta Fliegl Agrotechnik u Muhldorfu trajala je gotovo tri i pol godine, a kapaciteti su joj tri puta veći nego u staroj tvornici u Togingu, što jamči očekivanja da će Fliegl i u budućnosti ostati europski broj jedan u proizvodnji cestovnih krstarica, transportnih prikolica, vakuum i cisterni za tekući stajnjak, kontejnera za biomasu i kompletne tehnologije za proizvodnju bioplina i još niz drugih strojeva i alata za agrar.
Nova stranica u biznisu obitelji Fliegl koju čine četiri sina vlasnika Josefa Fliegela, Helmuth, Martin, Josef junior te sin Johan uz obiteljski dragulj kćerke Angelike, počela je pompozno svečanim otvorenjem nove tvornice uz spektakularni program...potpuno opravdano.
Autor: Zlatko Pavošević
Tagovi
Poljoprivredna mehanizacija Fliegl
Autor
Više [+]
Zlatko je ortodoksni Grafičar, dugogodišnji agro empiričar, jedan od osnivača poljoprivrednih časopisa Nova zemlja i Agroglas ... a navija za najbolji poljoprivredni portal ... ili ukratko "iz mire tri Pavoša vire" :)
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Jučerašnja konferencija #AgroRocks u Osijeku otvorila je brojna pitanja od vitalnog interesa domaće proizvodnje hrane. Konstruktivne rasprave o oblikovanju budućih politika nastavile su se nakon dinamičnih i raznovrsnih panela. Bila je ona... Više [+]
Jučerašnja konferencija #AgroRocks u Osijeku otvorila je brojna pitanja od vitalnog interesa domaće proizvodnje hrane.
Konstruktivne rasprave o oblikovanju budućih politika nastavile su se nakon dinamičnih i raznovrsnih panela. Bila je ona i mjesto susreta, upoznavanja i umrežavanja, a niti zabave nije nedostajalo.
Emocije je bilo na pretek, za konačne dojmove dajte nam još malo vremena 😎
Hvala suorganizatorima, pokroviteljima i svim sudionicima na ukazanom povjerenju, a kapa do poda vrijednoj ekipi Agrokluba na još jednom izvrsno odrađenom poslu!
Vedran Stapić
prije 1 tjedan
Nema na čemu, hvala Vama što ste odvojili vrijeme! Nema na čemu, hvala Vama što ste odvojili vrijeme!
Đuro Japaric
prije 2 tjedna
Hvala na datoj mogućnosti da kažem dio tužne istine , da Ministarstvo poljoprivrede od 2001 u ime Vlade predlaže zastupnicima takozvanog Hrvatskog Više [+] sabora NE obvezujuće i za OPG ponižavajuće raspolaganje sa državnom zemljom , da su nam 2003 nametnuli PLAGIRANI Beogradski Zakon o nasljeđivanju . Javno sam predložio i da se IMENUJE Povjerenstvo na čelu sa g. Plenkovićem , koje bi u roku 30 nana napisalo NACRTE zakona za HRVATSKU AGRARNU REFORMU - STRATEGIJU RAZVOJA POLJOPRIVREDE , TE da se o tako BITNIM zakonima odluči PUTEM REFERENDUMA ! Tužno je što su na skupu bili članovi Skupštine i predsjednik takozvane HPK i da oni NISU NIŠTA REKLI ! ČULI SU MOJ JAVNI PRIJEDLOG ! Ja ću ići pismenim prijedlogom prema g. Plenkoviću , Klubovima zastupnika Sabora , Predsjedniku Milanoviću , Skupštini HPK ! Imamo 2 izbora ; 1 . po sadašnjem ili 2 . REFORMA !