Pretraga tekstova
Četverogodišnje je dijete prevezeno u Kliniku za dječje bolesti Zagreb, navode iz policije.
Teške tjelesne ozljede po život zadobilo je četverogodišnje dijete pri padu s traktora.
Kako je objavila Policijska uprava koprivničko-križevačka, danas, 1. studenoga u jutarnjim satima zaprimili su obavijest županijskog centra 112 da je na širem križevačkom području jučer, 31. listopada došlo do ozljeđivanja djeteta.
"Do sada poduzetim kriminalističkim istraživanjem došlo se do saznanja da je jučer oko 14 sati, na polju, četverogodišnje dijete palo s traktora kojim je prilikom obavljanja radova upravljao 35-godišnji otac", navode.
Dijete je prevezeno u Kliniku za dječje bolesti Zagreb, a policijski službenici provode kriminalističko istraživanje, stoji u objavi.
Tagovi
Pad s traktora Dijete TTO Nesreća
Autorica
Više [+]
Diplomirana inženjerka poljoprivrede s dva i pol desetljeća dugim iskustvom u novinarstvu, od lokalnih medija preko Večernjeg lista do uređivanja portala civilnih udruga. Urednica je portala Agroklub, predsjednica ogranka dopisnika HND-a, članica Društva agrarnih novinara Hrvatske (DANH) i Međunarodne udruge agrarnih novinara (IFAJ). Dobitnica je nagrade "Zlatno pero".
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Šampion Dunava Ocjenjivanjem vina „Šampion Dunava“ stručnog ocjenjivačkog žirija, koje organizira Udruga Vinogradara Baranje Zmajevac u suradnji s Fakultetom agrobiotehničkih znanosti Osijek započeo je ovogodišnji Vinatlon. Novinari s podru... Više [+]
Šampion Dunava
Ocjenjivanjem vina „Šampion Dunava“ stručnog ocjenjivačkog žirija, koje organizira Udruga Vinogradara Baranje Zmajevac u suradnji s Fakultetom agrobiotehničkih znanosti Osijek započeo je ovogodišnji Vinatlon. Novinari s područja Osječko-baranjske županije 13. svibnja 2025. birali su najbolje vino u kategoriji “Novinarska graševina”.
Na natjecanje pristiglo više od 100 uzoraka vina, a za ovu priliku izdvojeno je 12 graševina s područja hrvatskog Podunavlja. Novinarsko ocjenjivanje pokazalo je da novinari koji nemaju stručna znanja o vinima itekako znaju prepoznati dobro vino. "Prošlogodišnji pobjednik nakon tog ocjenjivanja dobio je izvrsne ocjene i na međunarodnim natjecanjima."- rekao je Toni Kujundžić, docent na Katedri za voćarstvo i vinogradarstvo na osječkom FAZOS-u i voditelj ocjenjivanja.
Prošle je godine, prvi put u Hrvatskoj organizirano je ocjenjivanje vina “Novinarska graševina".
"Prošle godine je ovo ocjenjivanje bilo odlično iskustvo i drago mi je što postaje tradicija. Vino je definitivno proizvod kojim se možemo ponositi i koji je mamac za brojne turiste i goste koji posjećuju našu Osječko-baranjsku županiju." – rekao je Davor Lončarić s Hrvatskog radija.
“Novinarska graševina” šesta je kategorija nagrade u sklopu ocjenjivanja vina “Šampion Dunava 2025.”, a prošlogodišnja “Novinarska graševina” Graševina New Line iz 2023. godine Erdutskih vinograda, nakon ove nagrade osvojila je i zlatne medalje na ocjenjivanju vina u Kutjevu, Daruvaru, Ivanu Zelini te srebro na ocjenjivanju graševina Grow du Monde kao i srebro na jednom od najvećih svjetskih sajmova i ocjenjivanju vina Mundus Vini u Njemačkoj.
Koje su vino ove godine novinari izabrali kao najbolje, saznat će se na svečanom proglašenju 30. svibnja koje će se održati u Interpretacijskom etno centru u Karancu.
Pripremio: Tomislav Radić