Pretraga tekstova
Najveći broj glasova za članove Skupštine Hrvatske poljoprivredne komore zabilježen je u četiri županije, u kojima se natječe više kandidata.
Poljoprivrednici biraju novu Skupštinu, Upravni odbor i Predsjednika Hrvatske poljoprivredne komore.
Glasovanje za članove Skupštine HPK započelo je u ponedjeljak, 16. veljače, a trajat će do petka 27. veljače 2026. godine. Pravo glasa ima oko 70.000 članova, a za sudjelovanje u izborima poljoprivrednici moraju biti članovi Komore i imati valjanu e-mail adresu, jer se glasuje elektorničkim putem.
U procesu izbora je 105 kandidata iz 20 županija i Grada Zagreba.
Skupština HPK se bira u veljači, dok se Upravni odbor i Predsjednik biraju krajem ožujka na Izbornoj skupštini. Predsjedništvo, Nadzorni odbor i Sud časti biraju se na prvoj sljedećoj skupštini koju saziva novoizabrani Predsjednik.
Započelo glasovanje za izbor u Skupštinu HPK - evo do kada traje i kako glasovati
Neslužbeno doznajemo da se u prva tri dana glasovanja bilježi veliki odaziv poljoprivrednika, koji je duplo bolji nego u prethodnom izbornom procesu.
Najveća izlaznost je u onim županijama gdje se natječe više kandidata. Prednjači Vukovarsko-srijemska županija s 303 glasa. U stopu je prati Osječko-baranjska, pa Koprivničko-križevačka i Bjelovarsko-bilogorska županija.
Najmanju izlaznost za sada imaju Primorsko-goranska i Dubrovačko-neretvanska županija.
Sve informacije o izbornom procesu dostupne su na web stranici Komore.
Upute za glasovanje možete naći OVDJE.
Lista kandidata za koje se može glasovati i njihovi životopisi nalaze se na ovom linku
Zadnji dan za glasovanje je idući petak, 27. veljače 2026.
Autorica
Više [+]
Agrarna novinarka s dugogodišnjim iskustvom u lokalnim i specijaliziranim medijima te projektima zajednice. Urednica je Agrokluba, članica Hrvatskog novinarskog društva i Društva agrarnih novinara Hrvatske. Vrtlarica, aktivistica i ljubiteljica prirode i životinja.
Ono kad gugl poštuje identitet kokice 😄😶🌫️🫥🐔
Blanka Kufner
prije 2 tjedna
Hahahahaha.... supeeerrrr !!! :D :D Hahahahaha.... supeeerrrr !!! :D :D
Damir Senjan
prije 3 tjedna
😂😂😂😂😂😂Ovo je dobro, slično sam vidio, kad google snimio na cesti moju susjedu kako šeče psa, psa zamaglili ali susjedu ne 😂😂😂 😂😂😂😂😂😂Ovo je dobro, slično sam vidio, kad google snimio na cesti moju susjedu kako šeče psa, psa zamaglili ali susjedu ne 😂😂😂
Đuro Japaric
prije 3 mjeseca
Na brzinu sam pogledao rezultate izbora , vidim iznenađenje otac i sin Brošić , neće u skupštinu . Dio iz prijašnjeg saziva su ponovno izabrani , Neki nisu ni istakli kandidate ? PONAVLJAM Zakon o HPK je DOBAR , problem je STATUT !
Đuro Japaric
prije 3 mjeseca
Čitam što znači riječ KOMORA ? Ima više značenja ! Što znači naziv ; Hrvatska poljoprivredna komora ? Stvarno ne razumijem ? Zakonom o hrvatskoj poljoprivrednoj komori , dio KRIMINALACA uglavnom iz HSS , OSNOVALI su nekakvu poljoprivrednu komoru ? Da li je to ŠKRINJA za čuvanje smrznute hrane iz UVOZA ? Zamislite svi članovi OPG su PRISILNI članovi te KOMORE ! Da li su članovi dali svoje mozgove da se ZAMRZNU u KOMORI ? Očito da je tako ! ZAKONOM o HPK , opisane su MOGUĆNOSTI članova komore , a ono GLUHONIJEMI članovi ŠUTE ? Pa NE ZNAJU NI PISATI , da bar na AGROKLUBU pročitamo što TRAŽITE ; od NE hrvatskog sabora , Ne hrvatske vlade , Ustavnog suda , Predsjednika RH ?
Đuro Japaric
prije 4 mjeseca
Pitam vlasnike OPG u SRPSKOJ PROVINCIJI zvanoj RH , zašto ŠUTITE o SRPSKO - hrvatskom Zakonu O NASLJEĐIVANJU ? Zašto ŠUTITE o NE obvezujućem raspolaganju POHRVAĆENE ZEMLJE ? ZAŠTO ŠUTITE o PRAVILNIKU ministra kojim će krajem 2027 biti IZBRISANO minimalno 150 000 ha iz ARKOD , ako Ustavni sud ne UKINE stavak 12 u članku 4 ministrovog Pravilnika na MOJ prijedlog ! ZAŠTO šutite o BRISANJU ŽIVIH U KATASTRU a umjesto NJIH se upisuju UMRLI prema stanju u AUSTRIJSKIM GRUNTOVNICAMA ? *** Pa oko može i SMIJE bar 1 kandidat za SKUPŠTINU VPK , neka mi i drugima ODGOVORI ? Hvala unaprijed !
Đuro Japaric
prije 4 mjeseca
Ustav kaže da je članstvo u SINDIKATIMA i UDRUGAMA dragovoljno , pa bi tako trebalo biti i u KOMORAMA ! Zašto ne MOŽEMO OSNOVATI Nezavisnu HPK , sa DRAGOVOLJNIM članstvom ? Ne MOŽE se UKLJUČITI u rad VPK ! Ja PITAM dragovoljne članove VPK , ŠTO temeljem Članka 8 stavak 4 ; predlažu INICIJATIVI za donošenje i promjenu ZAKONA i drugih propisa i mjera od interesa za poljoprivredu ! * U Austrijskoj i SRPSKOJ provinciji zvanoj RH imamo 2 vrste poljoprivrede ; VELEPOSJEDNIKA i OPG ! Od KRAJA 2025 ŠEĆEMO radi 200 000 ha bez UGOVORA , radi upisa u KATASTAR prema AUSTRIJSKIM gruntovnicama , za nekoliko mjeseci nam istječu POTVRDE za obradu POHRVAĆENE zemlje na 1 godinu ? **ŠTO preko 100 000 PRISILNIH ČLANOVA , OSIM MENE , predlažete MAFIJI u Zagrebu ? NIŠTA !
Blackout
prije 4 mjeseca
Komora je obvezna kao što je i gospodarska i obrtnička, samo što je nama obrtnička naplaćuje 136,80 godišnje i naplatu vodi porezna uprava, nema smisla pričati o prisilnom članstvu već se nekako uključiti u rad i pokušati nešto promjeniti.
Đuro Japaric
prije 4 mjeseca
***Farma Lužak , jebeš ne hrvatski sabor ! Ta MAFIJA je u Zakonu o HPK omogućila je da grupa KRIMINALACA osnuje HPK , istim Zakonom KAO U SJEVERNOJ Koreji , osmislili su PRISILNO članstvo ! MAFIJA iz VPK bila je u Povjerenstvima za pisanje IZMJENE zakona za državnu zemlju od Milanovića i 2 puta Plenkovića ! IZMJENE pisane 2 puta pod vodstvom PLENKOVIĆA SU NE OBVEZUJUĆE , a takve su izmjene prihvatili MAFIJAŠI tipa Marijana Petir ! ** Marta , izbori za članove MAFIJAŠKOG sabora , Talijani predlože 1 kandidata ; Furio Radin - izađe sam , zaokruži sebe i on je ČLAN MAFIJAŠKOG sabora ! Tako ti je i za SKUPŠTINU VPK , ** ZAKON o HPK , osim PRISILNOG članstva je DOBAR , SPORAN JE STATUT je Statutom NIJE PREDVIĐENO DA SE HPK PUTEM PROSVJEDA ili SAKUPLJANJEM 10 % potpisa SUPROSTAVI MAFIJI kod donošenja PROMAŠENIH zakona ! KAŽU mi da trenutno NESPOSBNO Ministarstvo radi na pisanju ZAKONA o poljoprivrednom ZEMLJIŠTU i da je u SKUPINI dokazano NESPOSOBAN bivši predsjednik VPK ?
Marta Radić
prije 4 mjeseca
Nemam ja ništa protiv komore , ni protiv bilo koje organizacije poljoprivrednika..dapače udruživanje može biti dobro . Tako i HPK... Ono što nije dobro , a to je da komora može govoriti kako predstavlja npr..5000 poljoprivrednika , a ne 160000...da predstavlja 10.000 hektara obradivih površina , da predstavlja 10000 goveda i dr... a nemože goviriti da predstavlja HR poljoprivrednike. E sad ..moj susjed platio članarinu i aktivno se uključio u rad komore , kako Vi govorite da treba...kad je trebao neke informacije , te tražio neka riješenja za svoj OPG..nažalost od te iste Komore ništa... a takvih je nažalost puno.Kako da taj čovjek ima odnos prema toj Komori. Nažalost opčenito Komore unutar EU su prošlo svršeno vrijeme...
Farma Lužak
prije 4 mjeseca
Marta a sta ce to primjeniti, ljudi koji su izabrani biti ce članovi skupine, izabrati ce predsjednika i upravni odbor komore i raditi ce kako su odlučili a ti i svi ostali koji su protiv komore komentirati ćete po forumima i pričati priče o bespotrebno Hrvatskoj poljoprivrednoj komori a novce koji se prikupe iz članarine ( koja je obavezna po odluci Sabora) ce trošiti oni koji su izabrani sa 1 ili 10 ili 100 ili 100.000 glasova . Inat je uvjek loša opcija i velika je greška da ne kažem gluposti stvari raditi na isti način ( ignorirati izbore ) a očekivati drukčije rezultate
Marta Radić
prije 4 mjeseca
Ne slažem se da je nebitno , koliko je ljudi glasalo...Naime brojka govori koliko je ljudi zainteresirano za rad HPK , to nam nešto govori. Oni koji su imali prilike , a nisu..smatram da nisu zainteresirani za rad HPK. Ako je brojka simbolična..npr 10.000 to je vrlo mali postotak , te pokazuje da ista nebi trebala biti dekretom nametnuta , već interesna grupacija koja predstavlja cca 16% poljoprivrednika i to je OK. Ovako većina pljuje po HPK i neodobrava rad , a mora istu prihvatiti..što je apsurd.
Farma Lužak
prije 4 mjeseca
Marta potpuno nebitno koliko ce u konačnici ljudi glasati jer je činjenica da su svi imali mogućnost glasati. Svatko ko se nije kandidirao i svatko tko nije glasao svjesno je dao mogućnost drugima da odlučuju.
Marta Radić
prije 4 mjeseca
Dobar podatak...biti će dobro znati koliko je ukupno glasovalo....na kraju izbora.. Da se dobije podatak kolika je izlaznost..od 160.000 prisilnih članova
Đuro Japaric
prije 4 mjeseca
Suze mi cure što nemam prava glasa jer nisam platio PRISILNU ČLANARINU ! Ne znam zašto Ustavni sud još nije donio RJEŠENJE kojim sam PREDLOŽIO da se UKINE prisilna članarina , a onima kojima treba VPK - VLADINA POLJOPRIVREDNA KOMORA , IMAJU MOGUĆNOST dragovoljne članarine ! MULCI za skupštinu VPK šute o 200 000 ha bez ugovora , šetnjama po javnim bilježnicima , AGENCIJI , o UPISU UMRLIH u KATASTAR po modelu DGU , O ISTEKU ROKA POTVRDA za 1 godinu za POHRVAĆENU ZEMLJU !
Ivan Kulak
prije 4 mjeseca
Potpuno besmislena organizacija poput Monty Paytonovog ministarstva ludog hoda samo što si se na Pytonovce moga nasmijati a ovima nit se možeš smijati niti plakati.
I l
prije 4 mjeseca
PODANICIMA SE NESTO OBECALO PA NAVALILO