Pretraga tekstova
Jučerašnjim danom utvrđeno je osam pozitivnih nalaza afričke svinjske kuge u zoni ograničenja, priopćilo je Ministarstvo poljoprivrede.
Na dan 18. listopada 2023. utvrđeno je osam pozitivnih nalaza afričke svinjske kuge u zoni ograničenja, priopćili su iz Ministarstva poljoprivrede.
Kako navode, općine u kojima nije bilo potvrđenih pozitivnih slučajeva najmanje 14 dana su: Gunja, Županja, Vrbanja, Vođinci, Štitar, Nuštar, Bošnjaci, Babina Greda, Sikirevci i Gundinci.
"Do današnjeg dana isplaćeno je 3,44 milijuna eura za 561 korisnika u svrhu naknade vrijednosti eutanaziranih životinja", ističu iz Ministarstva.
Slijedom zaključaka Vlade RH o pružanju pomoći i za indirektne gubitke zbog širenja bolesti, sa sektorom su, navode, pokrenute konzultacije o novim programima koji se odnose na očuvanje proizvodnje prasadi na području zone ograničenja zbog izbijanja afričke svinjske kuge i program državne potpore za ublažavanje gubitaka nastalih u objektima za klanje svinja i preradu svinjskog mesa na području zone ograničenja, kao i program potpore gospodarstvima zbog narušenog proizvodnog potencijala uslijed provedbe naređenih mjera suzbijanja afričke svinjske kuge.
Ukupno predviđeni iznos za spomenuta tri programa u nacrtu je 8 milijuna eura, zaključili su.
Tagovi
Afrička svinjska kuga Ministarstvo poljoprivrede Svinjogojci Isplate
Autorica
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
#RuralFoto #Selo
Zanat koji lagano, nazalost ide u zaborav tradicija kosaca
Ljubav i natjecanje
nekada se Bik mjenjao za kosu, kosibaša gledao kao Profesor Doktor veliki znalac.
Natasa Luketic
prije 3 dana
Žao mi je ali pravila su vrlo jasno postavljena s razlogom a neki od njih su navedeni u komentarima drugih ljudi gore... Moglo bi se zapitati kako to Više [+] da nema OPG nego je odlučio raditi s obrtom, a ima ekološki vinograd. Malo čudno, prošao svu papirologiju za ekološku proizvodnju i sad je 'prroblem' registrirana djelatnost obrta. Usput, poslovni plan nema veze s upisanom djelatnošću.
Diana Holz
prije 2 tjedna
Es ist das Handwerk des Sensen' s das nicht mehr viele Leute beherrschen - leider. Es ist das Handwerk des Sensen' s das nicht mehr viele Leute beherrschen - leider.