Pretraga tekstova
DRUŠTVO ZA ZAŠTITU I UZGOJ PTICA PJEVICA
Društvo za zaštitu i uzgoj ptica pjevica 26. put uspješno je organiziralo Otvoreno ornitološko prvenstvo grada Osijeka. “Članovima Društva ovo je generalna proba za prosinac ove godine, kada će se u našem gradu održati Državno ocjenjivanje ptica”, rekao je Milan Kramer, glasnogovornik i jedan od voditelja prvenstva.
Odaziv posjetitelja bio je odličan, a na izložbi se svaki dan moglo vidjeti više od 250 prekrasnih i egzotičnih ptica svih klasa, koje su sa svojim vlasnicima "doletjele" iz Zagreba, Siska, Novske, Bilja i Petrijevaca. Prvo mjesto u kategoriji egzotičnih ptica osvojili su Vedran Matković sa sivom te Dražen Dokletal s bijelom sedlastom zebicom, dok je u kategoriji divljih ptica pobijedio Ivan Čengić sa čižkom (Carduelis spinus) i križancem kanarinca. Prvo mjesto također su osvojili Senad Košpić s dijamantnim golubićem (Geopelia cuneata) i Željko Vidić u kategoriji egzotičnih golubova, dok je Mladen Mihotan slavio sa svojom tigrastom papigicom. K.S.
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Blitva, češnjak, đumbir, bamije, agrumi, krumpiri, lubenice, banane … u glavni grad Kenije povrće i voće dolazi iz Tanzanije i Ugande, kazuje nam lokalac kojeg smo pitali za smjer tržnice. Cijene su niske, uvjeti loši, a kaos na ulicama Nai... Više [+]
Blitva, češnjak, đumbir, bamije, agrumi, krumpiri, lubenice, banane … u glavni grad Kenije povrće i voće dolazi iz Tanzanije i Ugande, kazuje nam lokalac kojeg smo pitali za smjer tržnice. Cijene su niske, uvjeti loši, a kaos na ulicama Nairobija teško je opisati. Promet se događa nekako, Britanci su zaslužni što voze ‘krivom’ stranom.
Sigurnost na pijaci jednaka je higijenskim uvjetima, pojedinci nisu sretni da ih snimamo, ako za to nisu honorirani. Ulice su pune žicara, starih i mladih.
Više je zebri oko prijestolnice, nego na ovdašnjem asfaltu. Brojni preživljavaju na ulicama, tražeći način zaraditi koji šiling (1Eur je cca 150 šilinga). Kako je tek u ruralnim krajevima?
Vedran Stapić
prije 2 dana
Ne, to su banane u pozadini, a ovaj mladić prodaje nekakve suhe pržene ribice Ne, to su banane u pozadini, a ovaj mladić prodaje nekakve suhe pržene ribice
Maja Celing Celić
prije 2 dana
Je li ovo suho, na posljednjoj slici bamija? Leleleee, da mi je! Je li ovo suho, na posljednjoj slici bamija? Leleleee, da mi je!
Željka Rački-Kristić
prije 3 dana
Molim provjeru činjenicu na licu mjesta jer priča se. Je li zbilja Katolička crkva u Keniji zamijenila misno vino? Više [+] https://www.index.hr/magazin/clanak/crkva-u-keniji-zamijenila-misno-vino-jer-se-staro-prodaje-po-barovima/2718719.aspx