Pretraga tekstova
U Općini Staro Petrovo Selo je preko 2.000 hektara za koje su potpisani dugogodišnji ugovori o zakupu.
Nedostatak obradivih površina već godinama muči slavonske poljoprivrednike. Petar Štefanac, član Upravnog odbora Hrvatske poljoprivredne komore Brodsko-posavske županije, kaže kako je još uvijek neriješeno pitanje zemljišta.
"Neki imaju previše drugi premalo, to bi se moralo korigirati", ističe Štefanac. U Općini Staro Petrovo Selo je preko 2.000 hektara za koje su potpisani dugogodišnji ugovori o zakupu, a i dalje vise u zraku. Ugovori istječu vrlo brzo, već slijedeće godine.
Željko Kočijašević, načelnik Općine Staro Petrovo Selo, također ističe problem zemljišta, napominjući kako postoji problem za one velike poljoprivrednike, koji imaju veliku mehanizaciju, a ugovor im traje samo pet godina. Isti problem je i sa stočarima, koji imaju stotine grla stoke, a ugovori im izlaze ove godine.
I dalje problem oko zakupa zemljišta!
Uz visoke cijene obrade zemljišta i mehanizacije, upravo je ta nesigurnost i nestabilnost jedan od vodećih problema s kojima se poljoprivrednici susreću.
Kako ističu u Općini, prosvjedima i odlukama Općinskoga vijeća, dio problema je iza njih. No, od nove Vlade traže - riješite problem trajno.
Foto: summa/pixabay.com
Autorica
Više [+]
Magistra agroekonomike s iskustvom u poljoprivredi. Svoje znanje i savjete dijeli i s čitateljima Agrokluba.
Partner
Slavonskobrodska televizija
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!