Pretraga tekstova
Zanimljivo je da se pomoću iste konzole istovremeno može kontrolirati i nadzirati više prskalica, koje mogu raditi u floti koristeći takozvanu funkciju konvoja. Sve se one mogu virtualno povezati putem funkcije slijedi vođu.
Kombinirajući visoku tehnologiju sa sve većim zahtjevima suvremenog agrobiznisa, brazilska tvrtka Jacto kreirala je autonomnu prskalicu nazivanu Arbus 4000 JAV koja ima novi model prskanja.
Sadrži raspršivače koji su razvijeni posebno za upotrebu u zaštiti citrusa, a što se tiče dizajna on je moderan s kompaktnom opremom bez površina koje bi mogle oštetiti plodove ili biljke.
Koristeći sustav laserskog skeniranja, identificira količinu zelene lisne mase te prema tim podacima upotrebljava zaštitno sredstvo.
Oz, Dino i Ted: Roboti za suzbijanje korova ne zagađuju tlo, a rade i do 8 sati
Sustav primjene, opremljen pojedinačnim ventilima za više ventilatora s elektromotorima, kontrolira protok zraka. To povećava učinkovitost prskanja i smanjuje zanošenje, a pametni sustav primjenjuje točnu količinu kemikalija.
Ima autonomnu kontrolu vozila i rada putem konzole. U spremnik stane 4.000 litara zaštitnog sredstva, a prskalicu pokreće dizelski motor snage 95 kW.
Opremljena je inteligentnim sustavom koji prepoznaje prepreke i zaustavlja ju po potrebi.
Zanimljivo je da se pomoću iste konzole istovremeno može kontrolirati i nadzirati više prskalica, koje mogu raditi u floti koristeći takozvanu funkciju konvoja. Sve se one mogu virtualno povezati putem funkcije slijedi vođu.
Ratari će se naviknuti na robote kao što su mljekari na muzilice?
Ovaj će proizvod prvo biti dostupan isključivo u Brazilu, a tvrtka je najavila da će se sljedeće godine moći kupiti i u drugim zemljama.
Kako izgleda rad ove autonomne prskalice pogledajte u videu:
Tagovi
Jacto Arbus 4000 JAV Fernando Gonçalve Zaštita citrusa Prskalica Pametna poljoprivreda
Autorica
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Suncokret je krajem tjedna posijan, krećemo na kukuruz!
Damir Senjan
prije 5 dana
Ispravak krivoga navoda. Zbog i dalje nastavka obilnih kiša, moj suncokret i kuruza će istrunuti ne na polju nego u zapakiranim vrečama. Nema kraja Više [+] kiši niti poslije Uskrsa do daljnjega ili do iduče godine. A potrošena hrpetna ovih euriča koje po nikavim cijenama teško i prikupiti. Koliko gledao satelitske snimke jedino za optimalnu sadnju šanse ima Slavonija, ostatak Hrvatske ko u Veneciji i dalje u čamce.
Damir Senjan
prije 6 dana
Moj je suncokret još u vrečama zapakiran. Kod mene u Bilogorskome kraju optimalni dio za sadnju je od 20.4 kada smo več sigorni 90% da neče po novom Više [+] pasti i snijeg. Ako udari koja kišurina tada sjeme sakupljamo po kanalima.
Vedran Stapić
prije 1 tjedan
Dobro će bu doći ova kiša, nek je sa srećom Dobro će bu doći ova kiša, nek je sa srećom