Pretraga tekstova
Sjednica Stručnog savjeta za sektor mljekarstva održat će se 2. prosinca 2013. u zgradi Ministarstva poljoprivrede
U zgradi Ministarstva poljoprivrede u ponedjeljak, 2. prosinca 2013. godine, održat će se sjednica Stručnog savjeta za praćenje stanja u proizvodnji i preradi mlijeka na kojoj će se razmatrati aktualno stanje u mljekarskom sektoru.
Nakon sjednice predviđena je konferencija za novinare koja će se održati u Staklenoj dvorani na drugom katu s početkom u 13 sati.
Na konferenciji će, pomoćnica ministra Zvjezdana Blažić, predsjednik GIU Croatiastočara Branko Bobetić, predsjednik Hrvatskog saveza udruge proizvođača mlijeka Davor Blažić i ravnatelj Hrvatske poljoprivredne agencije Zdravko Barač, predstaviti mjere koje se poduzimaju u mljekarskom sektoru sa posebnim naglaskom na programe kreditiranja kupnje steonih junica, kupnje ženske teladi za daljnji uzgoj i uzgoja vlastite ženske teladi.
Kako bi se zaustavio negativan trend i optimizirala proizvodnja mlijeka u našoj zemlji, na inicijativu Ministarstva poljoprivrede osnovana je Radna skupina za izradu programa kreditiranja kupovine uzgojno valjanih rasplodnih junica, kao i kupovinu ženske teladi za daljnji uzgoj te za kreditiranje uzgoja ženske teladi rođene na vlastitoj farmi.
Radna skupina sastavljena od predstavnika Ministarstva poljoprivrede, Hrvatske poljoprivredne agencije, proizvođača mlijeka, prerađivača mlijeka i HBOR-a usuglasila je kriterije po kojima bi se program kreditiranja odvijao putem već postojećih kreditnih programa HBOR-a koji se provode u suradnji s poslovnim bankama.
Photo: she.hr
Tagovi
Mljekarstvo Stručni savjet Ministarstvo poljoprivrede Junice Telad HBOR
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
OPG Petrović već deset godina uspješno uzgaja šparoge u Šaptinovcima pored Našica. Njihove proizvode možete kušati u brojnim restoranima i kupiti u trgovačkim centrima. U prosjeku, godišnje uberu oko 2 tone po hektaru, ovisno o vremenskim u... Više [+]
OPG Petrović već deset godina uspješno uzgaja šparoge u Šaptinovcima pored Našica. Njihove proizvode možete kušati u brojnim restoranima i kupiti u trgovačkim centrima. U prosjeku, godišnje uberu oko 2 tone po hektaru, ovisno o vremenskim uvjetima.
Uskoro više!