Pretraga tekstova
Žetva u Indiji počinje početkom listopada, a kako zemlja nije mehanizirana, proizvođači se oslanjaju na radnike koji dolaze iz raznih dijelova saveznih država.
Sve su veći izgledi kako će žetva šećerne trske u Indiji kasniti, a glavni razlog je manjak radnika migranata.
Naime, žetva u ovoj zemlji počinje nešto kasnije, početkom listopada, a kako zemlja nije mehanizirana, proizvođači se oslanjaju na radnike koji dolaze iz raznih dijelova saveznih država. No, pošto je Indija treća zemlja u svijetu po broju zaraženih, čak njih 3,7 milijuna, strah radnika koji trebaju doći na polja od daljnjeg širenja virusa, potpuno je opravdan.
Testiraju farmere i radnike na poljima kako bi se proizvodnja nesmetano odvijala
S druge pak strane, odgađanje bi rezultiralo sporijom proizvodnjom šećera, što im nikako ne ide na ruku, pogotovo sada kada imaju priliku proširiti tržište, nakon što se Tajland suočio s katastrofalnim prinosima te tako smanjio dostupnost ove sirovine, navodi Reuters.
"Očekujemo kašnjenja na početku sezone. Sve ovisi koliko ćemo imati dostupnih radnika i kako će se pandemija nastaviti širiti“, pojasnio je predsjednik Udruge zapadnoindijske tvornice šećera (WISMA).
Indija godišnje proizvede oko 370 milijuna tona trske, što ju čini drugim najvećim proizvođačem nakon Brazila. U zemlji je trenutno 700 tvornica za preradu gdje je zaposleno oko 50 milijuna ljudi. Šećerane u saveznim državama Maharashtru, Karnataka i Gujarat oslanjaju se na sezonce, koji ove godine najvjerojatnije neće doći.
Jakraya Sugar, šećerana sa sjedištem u Solapuru u zapadnoj državi Maharashtra, koja je zabilježila najveći broj oboljelih, ima sedam strojna berača šećerne trske i naručila je još 15 u slučaju da ne uspije doći do radnika. "Jedan stroj zamjenjuje gotovo 100 radnika", istaknuo je Sachin Jadhav, izvršni direktor.
Brazilska industrija šećera za razliku od indijske, gotovo je 100% mehanizirana, što joj daje ogromnu prednost, a farme su također puno veće. Zahvaljujući tome, uzgajivači trske su se uspješno nosili s pandemijom i započeli na vrijeme žetvu u travnju.
Tagovi
Indija Šećerna trska Žetva Radnici Koronavirus
Autorica
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Agroklub® koristi internet kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva. Korištenjem stranica prihvaćate pravila privatnosti o kojima možete više saznati ovdje