Pretraga tekstova
Izvorne i izuzetne karakteristike ovoga piva rezultat su tradicionalne metode proizvodnje koja je izdržala test vremena, iskustva generacija pivara, tradicionalnih recepata i sastojaka.
Europska komisija odobrila je zahtjev za registraciju litvanskog proizvoda "Kaimiškas Jovarų alus", u registar zaštićenih oznaka zemljopisnog porijekla (PGI).
Što je "Kaimiškas Jovarų alus"? Jantarne boje, prirodno fermentirano, živo (nepasterizirano i nefiltrirano), od ječmenog slada - pivo! U slobodnom prijevodu - seljačko jovarsko pivo. Čitava proizvodnja ovoga piva obavlja se u kućanstvima tradicionalnom metodom.
Izvorne i izuzetne karakteristike ovoga piva rezultat su tradicionalne metode proizvodnje koja je izdržala test vremena, iskustva generacija pivara, tradicionalnih recepata i sastojaka. Različite faze proizvodnje "Kaimiškas Jovarų alus", a odnosi se na mljevenje slada, kuhanje hmelja, gnječenje, fermentiranje i sazrijevanje piva - ono je što ga čini jedinstvenim.
Karakterističan okus i kvaliteta piva određuje i kvasac kojega sadrži, a prenosi se kroz nekoliko generacija obitelji pivara, više od 130 godina.
Ovo je deveti litvanski proizvod koji ima oznaku zemljopisnog porijekla.
Podsjetimo, zaštićena oznaka zemljopisnog porijekla garantirana je za proizvode tijesno vezane uz određeni prostor u kome se mora obaviti najmanje jedna i to ključna etapa proizvodnje, prerade ili prireme. Nije bitno odakle je sirovina dokle god se potpuno slijedi i poštuju zaštićena receptura i tehnologija proizvodnje.
Tagovi
Litvansko pivo Kaimiškas Jovarų alus Pivo Europska komisija Oznaka zemljopisnog porijekla
Autorica
Više [+]
Hobi vrtlarica i zaljubljenica u prirodu s iskustvom rada u lokalnim i specijaliziranim medijima. Nekadašnja dugogodišnja urednica Agrokluba, danas u nešto slobodnijem 'freelance' modu publiciranja agrarnih tema.
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Poljima Podravine i Slavonije širi se opojni miris kamilice 🌼 Još nemamo podatak koliko je površina pod ovom kulturom zasijano jesenas, a 2023. bila je na 3.788 hektara.