Pretraga tekstova
INA i PPD prodali su svoje poslovne udjele. Petrokemija je uz novog većinskog vlasnika, dobila i novu upravu.
INA i PPD uspješno su zaključili prethodno najavljenu transakciju s turskom grupom Yildirim u svezi kupoprodaje njihovih poslovnih udjela u Terra Mineralna Gnojiva d.o.o., objavila je INA na Zagrebačkoj burzi.
"Po ispunjenju svih uvjeta iz kupoprodajnog ugovora, prodaja poslovnih udjela u kompaniji Terra Mineralna Gnojiva d.o.o., partnerskom društvu u vlasništvu PPD-a i Ine koja drži 54,52 posto dionica Petrokemije, turskoj grupaciji, uspješno je okončana", piše u kratkoj obavijesti.
Stvoreni su svi preduvjeti za pokretanje proizvodnje u Petrokemiji
I tvrtka Petrokemija objavila je da im je od danas. 28. travnja, novi većinski vlasnik Yildirim Grupa koja je preuzela većinski paket dionica od dosadašnjeg vlasnika tvrtke Terra Mineralna gnojiva d.o.o. Vezano uz promjenu vlasničke strukture došlo je i do promjena u Upravi kompanije.
Svi dosadašnji članovi Uprave s današnjim danom odlaze iz društva: Krešimir Rendeli, član Uprave za operacije; Peter Suba, član Uprave za prodaju; Dalibor Sokolović, član Uprave za financije i Davor Žmegač, predsjednik Uprave.
Nadzorni odbor Petrokemije d.d. na njihova mjesta imenovao je novu kojoj petogodišnji mandat počinje sutra, 29. travnja. Novi predsjednik Uprave je Ali Odabaş, a novi članovi Uprave Faruk Özkısa, Erman Akman i Nenad Zečević.
Tagovi
Petrokemija Prodaja dionica Yildirim INA PPD
Autorica
Više [+]
Diplomirana inženjerka poljoprivrede s dva i pol desetljeća dugim iskustvom u novinarstvu, od lokalnih medija preko Večernjeg lista do uređivanja portala civilnih udruga. Urednica je portala Agroklub, predsjednica ogranka dopisnika HND-a, članica Društva agrarnih novinara Hrvatske (DANH) i Međunarodne udruge agrarnih novinara (IFAJ). Dobitnica je nagrade "Zlatno pero".
Partner
Petrokemija d.d. tvornica gnojiva
Aleja Vukovar 4,
44320 Kutina,
Hrvatska
e-mail: prodaja@petrokemija.hr
web: http://www.petrokemija.hr
Agroklub® koristi internet kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva. Korištenjem stranica prihvaćate pravila privatnosti o kojima možete više saznati ovdje
Đuro Japaric
prije 1 godinu
1702 ; Turskome zemaljskom gospodaru 10 % žitarica , Turskome caru 3 forinte po kući ! A 2023 u Balkanskom SRANJU zvanom rh , politička bagra nezna ni koliko općina i gradića imaju podržavljenu zemlju ! Nakon okupacije Slavonije od strane Carske Austrije , OKUPATORI su išli na MODEL FEUDALACA i KEMTOVA ! Raspadom Austro - Ugraske , Hrvatska stupa u savez sa ZAOSTALIJOM Srbijom ! Agrarnom reformom SRBIJE vrši se na području Slavonije i Baranje NACIONALIZACIJA zemlje ! Na dijelu osnivaju poljoprivredna poduzeća i od 1918 nije STRATEGIJA bila da se razvijaju OPG i da OPG ima ZEMLJU !
Marta Radić
prije 1 godinu
Turska ima pristup jeftinoj sirovini za gnojivo iz Rusije...vjerojatno ćemo imati sada znatno jeftinije gnojivo.
SASA FRANIC
prije 1 godinu
bravo sa beskorisnog Plenkovica.
Đuro Japaric
prije 1 godinu
Da mi je još doživjeti da Republika Turska , PREUZME SLAVONIJU , koja je sada pod okupacijom Srbije i Hrvatske , dvije kvazi državice zahvaljujući kojima je Slavonska poljoprivreda UPROPAŠTENA Srpsko - hrvatskom agrarnom reformom započetom 1918 , nastavljenoj 1945 , pa raspadom SRBOSLAVIJE 1991 !