Pretraga tekstova
Duboko zabrinjava blokada izvoza žitarica o kojoj ovise životi milijuna ljudi, posebno u najsiromašnijim zemljama, apelirao je Sveti Otac.
"Molim vas, nemojte koristiti pšenicu, osnovnu hranu, kao ratno oružje!, apelirao je papa Franjo pozivajući na prekid blokade izvoza žitarica iz Ukrajine.
Kako je objavio Vatikan, Sveti Otac se na kraju svoje tjedne opće audijencije, ponovno osvrnuo na, naglasio je, okrutni i besmisleni rat u Ukrajini.
"Duboko zabrinjava blokada izvoza žitarica o kojoj ovise životi milijuna ljudi, posebno u najsiromašnijim zemljama", rekao je i pozvao da se učine dodatni napori kako bi se riješilo ovo pitanje i jamčilo univerzalno ljudsko pravo na hranu.
Osudio je vjerojatnu nestašicu žitarica, koja je dijelom uzrokovana invazijom Rusije na Ukrajinu.
Iz Vatikana podsjećaju da Ujedinjeni narodi upozoravaju da nam prijeti globalna prehrambena kriza te pokušavaju posredovati u dogovoru o deblokiranju ukrajinskog izvoza žitarica, unatoč tome što zapadni čelnici okrivljuju Rusiju da blokadom drži cijeli svijet taocem.
Invazija je, pišu, dovela do snažnog rasta cijena žitarica, ulja, gnojiva i energije, a kako bi spriječila krizu, Ukrajina pokušava izvesti svoje ogromne zalihe cestom, rijekom i željeznicom.
Na koju će stranu 22 milijuna tona ukrajinskih žitarica - preko Bjelorusije ili Turske?
Papa Franjo ponovno je zatražio i molio za mir u ratom razorenoj zemlji, ali i prekid ne samo rata u Ukrajini već i ratova diljem svijeta.
Faced with the madness of war, please continue to pray the Rosary for peace every day. And we pray for those responsible...
Objavljuje Pope francis page u Utorak, 31. svibnja 2022.
Tagovi
Papa Franjo Sveti Otac Apel Rat u Ukrajini
Autorica
Više [+]
Diplomirana inženjerka poljoprivrede s dva i pol desetljeća dugim iskustvom u novinarstvu, od lokalnih medija preko Večernjeg lista do uređivanja portala civilnih udruga. Urednica je portala Agroklub, predsjednica ogranka dopisnika HND-a, članica Društva agrarnih novinara Hrvatske (DANH) i Međunarodne udruge agrarnih novinara (IFAJ). Dobitnica je nagrade "Zlatno pero".
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Jučerašnja konferencija #AgroRocks u Osijeku otvorila je brojna pitanja od vitalnog interesa domaće proizvodnje hrane. Konstruktivne rasprave o oblikovanju budućih politika nastavile su se nakon dinamičnih i raznovrsnih panela. Bila je ona... Više [+]
Jučerašnja konferencija #AgroRocks u Osijeku otvorila je brojna pitanja od vitalnog interesa domaće proizvodnje hrane.
Konstruktivne rasprave o oblikovanju budućih politika nastavile su se nakon dinamičnih i raznovrsnih panela. Bila je ona i mjesto susreta, upoznavanja i umrežavanja, a niti zabave nije nedostajalo.
Emocije je bilo na pretek, za konačne dojmove dajte nam još malo vremena 😎
Hvala suorganizatorima, pokroviteljima i svim sudionicima na ukazanom povjerenju, a kapa do poda vrijednoj ekipi Agrokluba na još jednom izvrsno odrađenom poslu!
Vedran Stapić
prije 3 tjedna
Nema na čemu, hvala Vama što ste odvojili vrijeme! Nema na čemu, hvala Vama što ste odvojili vrijeme!
Đuro Japaric
prije 3 tjedna
Hvala na datoj mogućnosti da kažem dio tužne istine , da Ministarstvo poljoprivrede od 2001 u ime Vlade predlaže zastupnicima takozvanog Hrvatskog Više [+] sabora NE obvezujuće i za OPG ponižavajuće raspolaganje sa državnom zemljom , da su nam 2003 nametnuli PLAGIRANI Beogradski Zakon o nasljeđivanju . Javno sam predložio i da se IMENUJE Povjerenstvo na čelu sa g. Plenkovićem , koje bi u roku 30 nana napisalo NACRTE zakona za HRVATSKU AGRARNU REFORMU - STRATEGIJU RAZVOJA POLJOPRIVREDE , TE da se o tako BITNIM zakonima odluči PUTEM REFERENDUMA ! Tužno je što su na skupu bili članovi Skupštine i predsjednik takozvane HPK i da oni NISU NIŠTA REKLI ! ČULI SU MOJ JAVNI PRIJEDLOG ! Ja ću ići pismenim prijedlogom prema g. Plenkoviću , Klubovima zastupnika Sabora , Predsjedniku Milanoviću , Skupštini HPK ! Imamo 2 izbora ; 1 . po sadašnjem ili 2 . REFORMA !