Pretraga tekstova
Odgodu su od Ministarstva poljoprivrede zahtijevali konzultanti ističući da je riječ o prvom velikom natječaju po novim procedurama, a da pravila igre još nisu poznata.
Rok za prijavu projekata za intervenciju 73.10. ipak je prolongiran.
Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju objavila je danas druge izmjene Natječaja za provedbu intervencije 73.10. Potpora za ulaganja u primarnu poljoprivrednu proizvodnju iz Strateškog plana Zajedničke poljoprivredne politike Republike Hrvatske 2023. – 2027.
Izmjenama se promijenio rok za podnošenje zahtjeva za potporu te je on sada od 19. veljače od 12:00 sati do 27. ožujka do 12: 00 sati.
Sve detalje pogledajte ovdje.
Upravo odgodu zahtijevali su konzultanti od Ministarstva poljoprivrede ističući da je riječ o prvom velikom natječaju po novim procedurama, a jedva dva tjedna prije roka nisu se znala pravila igre.
U međuvremenu je došlo i do pada EONA sustava što je dodatno otežalo pripremu dokumentacije.
Rok za prijavu počinje teći, dakle, za mjesec dana. Podsjetimo i da su ulaganja kroz ovu intervenciju, nekoć podmjeru 4.1, moguća u svim poljoprivrednim sektorima, a prioritet su ulaganja u sektoru voća i povrća te stočarstva.
Tagovi
Intervencija 73.10 Odgoda Natječaj APPRRR Strateški plan Izmjene
Autorica
Više [+]
Diplomirana inženjerka poljoprivrede s dva i pol desetljeća dugim iskustvom u novinarstvu, od lokalnih medija preko Večernjeg lista do uređivanja portala civilnih udruga. Urednica je portala Agroklub, predsjednica ogranka dopisnika HND-a, članica Društva agrarnih novinara Hrvatske (DANH) i Međunarodne udruge agrarnih novinara (IFAJ). Dobitnica je nagrade "Zlatno pero".
Naša kolegica Karolina Rastija dobila je nagradu Europskog udruženja agrarnih novinara (ENAJ) za najbolji videouradak pod nazivom "Poljoprivredni novinar na djelu". Čestitke Karolini! 😊
Foto: Krume Ivanovski
Marta Radić
prije 1 godinu
Hm , u duhan se ne smije ulagati , to je jasno svima...većina zemalja EU su ugasile takve djelatnosti. Hrana je prioritet....i tu se slažem da svi koji proizvode hranu , pogotovu ekološku i brinu o okolišu moraju imati isti tretman kao i voće , povrće i stočarstvo. Te oni koji su već prošli na mjerama 4 i 6 nebi trebalo biti obuhvaćeni natječajem...na takav način zadovoljio bih se veći dio proizvođača hrane.
Ivan Kovač
prije 1 godinu
Uvijek su prioritet voće i povrće i stočari, a šta je s duhanom, šećernom repom i ratarstvom? Mi ostali rado manje vrijedimo!