Zadnje aktivnosti

Zadnje aktivnosti korisnika mogu vidjeti samo registrirani korisnici.

Online korisnici

Online korisnike Agrokluba mogu vidjeti samo registirani korisnici.
Za potpune funkcionalnosti ovih servisa, prijavi se.

Promo

  • BASF
  • 27.03.2015. 16:30

Pravovremeno zaštitite svoje nasade voća!

Prvo prskanje u sezoni je vrlo bitno i ne smije ga se propustiti. BASF preporuča koje preparate odabrati!

1.347
65
0

Sezonu zaštite u voćarstvu obično otvaraju proizvođači breskve. Prva prskanja su uglavnom najteža - odvijaju se nakon duge pauze pa radna temperatura još nije postignuta, a povrh toga je period unutar kojeg prskanje breskve treba provesti vrlo kratak i ne smije ga se propustiti.

Preventivni fungicid Delan - inhibira klijanje spora

Kovrčavost lišća breskve

Za zaštitu breskve od kovrčavosti lišća, potrebno je primijeniti kontaktni fungicid Delan® 700 WDG u dozi od 750 gr/ha. Delan® 700 WDG se primjenjuje sam, ali se može miješati s preparatima na bazi bakra. Tretiranje se provodi u fenofazi početka bubrenja pupoljaka (a može i tik pred sam početak), ali kasnije je jednostavno prekasno. U uvjetima neravnomjernog i sporog kretanja vegetacije, kakvo je u tekućoj godini, tretiranje se može ponoviti.

Nakon ovog perioda, u koštičavom voću dolazi izuzetno bitna faza - faza cvatnje, kada se pored formiranja ploda, odvija i razvoj monilije ili sušenja cvjetova i rodnih grančica. Stoga je period cvatnje potrebno popratiti primjenom odgovarajućeg fungicida.

Signum - fungicid koji zadovoljava najviše standarde zaštite okoliša

Da bi mogao biti primijenjen u osjetljivoj fazi cvatnje, osim efikasnosti, fungicid mora zadovoljiti stroge uvjete zaštite okoliša. Najviše standarde zadovoljava upravo Signum®. Signum® ima produženo preventivno djelovanje, ne ovisi o temperaturi (djeluje i kad je hladno i kad je toplo), a zbog brze apsorpcije u biljku, djeluje i u kišnim razdobljima.

Botritis (siva trulež) na plodovima jagode

Signum® je preparat koji je na zadatku tijekom cijele godine - pitanje je samo za što ga se koristiti i u kojoj količini. Zimi u plastenicima i staklenicima čuva uzgojene biljke, poput salate i rajčice, od najraširenije bolesti u biljnom svijetu - botritisa ili sive truleži.

No, u bliskoj budućnosti, za koju se sada trebamo pripremiti, Signum® će od botritisa štititi naše jagode i ostalo jagodasto voće. Signum® se u jagodastom voću primjenjuje u periodu cvatnje, u količini od 1.5 kg/ha.

Saznajte više i osigurajte si vrhunsku zaštitu, a ispod članka pogledajte fotogaleriju i prepoznajte bolest koja je možda napala vaše nasade voća!


Povezana biljna vrsta

Breskva

Breskva

Sinonim: - | Engleski naziv: Peach | Latinski naziv: Prunus persica L.

Breskva je jedna od najpopularnijih voćnih vrsta u svijetu koja potječe iz Kine. Najveći obujam proizvodnje breskve je u Europi gdje su Italija, Grčka, Španjolska i Francuska... Više [+]

Fotoprilog


Tagovi

BASF Delan 700 WDG Signum Fungicid Bubrenje pupoljaka Monilija Botritis Siva trulež Kovrčavost lišća Breskva Zaštita voćaka


Partner

BASF Croatia d.o.o.

Slavonska avenija 1b, 10000 Zagreb, Hrvatska
tel: + 385 (0)1 60 00 027, e-mail: matea.basic@basf.com web: http://www.agro.basf.hr

Na ovom sadržaju komentiranje korisnika nije omogućeno.

Izdvojeni tekstovi

Izdvojen oglas

KLUB

Nacionalni park Masai Mara na jugu Kenije prema Tanzaniji prostire se na površini većoj od pola Istre. Dom je velikog broja životinja - zebri, slonova, lavova, antilopa, žirafa i mnogih drugih - što je stvorilo podlogu za razvoj safari turi... Više [+]