Pretraga tekstova
Akcijom koja počinje sutra žele potaknuti građane da kupuju domaću robu od svojih susjeda u kratkim lancima opskrbe po povoljnijim cijenama od onih koje se nude na akcijama u trgovačkim lancima.
Kako zaštititi domaću proizvodnju jabuka te ukazati na nekorektne postupke domaćih trgovačkih lanaca koji prodaju uvoznu jabuku na akcijama po 9,99 kn/kg, teme su konferencije koju će Hrvatska voćarska zajednica održati sutra u Bjelovaru. Na konferenciji koja se održava u 12 sati, govorit će predsjednik kriznog stožera HVZ Željko Ledinski i tajnik Udruge voćara Virovitičko-podravske županije i član vijeća HVZ Davor Krznarić.
OPG Ledinski će, pak, na štandu HVZ nuditi domaću jabuku Granny Smith po 3 kg za cijenu 1 kg uvozne jabuke iz Španjolske koja se ovaj tjedan nudi na akciji u Bjelovaru u trgovačkom centru. Akcija će trajati 3 dana pod motom 3x3,33=9,99 kn kupujte 3 kg domaće jabuke za cijenu 1 kg u trgovačkom lancu.
"Na taj način želimo potaknuti građane da kupuju domaću robu od svojih susjeda u kratkim lancima opskrbe po povoljnijim cijenama od onih koje
se nude na akcijama u trgovačkim lancima", najavljuju iz Hrvatske voćarske zajednice.
Povezana biljna vrsta
Tagovi
Hrvatska voćarska zajednica OPG Ledinski Jabuka Akcija
Autorica
Više [+]
Diplomirana inženjerka poljoprivrede s dva i pol desetljeća dugim iskustvom u novinarstvu, od lokalnih medija preko Večernjeg lista do uređivanja portala civilnih udruga. Urednica je portala Agroklub, predsjednica ogranka dopisnika HND-a, članica Društva agrarnih novinara Hrvatske (DANH) i Međunarodne udruge agrarnih novinara (IFAJ). Dobitnica je nagrade "Zlatno pero".
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
OPG Petrović već deset godina uspješno uzgaja šparoge u Šaptinovcima pored Našica. Njihove proizvode možete kušati u brojnim restoranima i kupiti u trgovačkim centrima. U prosjeku, godišnje uberu oko 2 tone po hektaru, ovisno o vremenskim u... Više [+]
OPG Petrović već deset godina uspješno uzgaja šparoge u Šaptinovcima pored Našica. Njihove proizvode možete kušati u brojnim restoranima i kupiti u trgovačkim centrima. U prosjeku, godišnje uberu oko 2 tone po hektaru, ovisno o vremenskim uvjetima.
Uskoro više!