Pretraga tekstova
U javnom savjetovanju su izmjene Pravilnika o provedbi mjere restrukturiranje i konverzija vinograda iz Nacionalnog programa pomoći sektoru vina za razdoblje od 2019. do 2023. godine.
Otvoreno je novo savjetovanje na temu izmjene Pravilnika o provedbi mjere restrukturiranje i konverzija vinograda iz Nacionalnog programa pomoći sektoru vina za razdoblje od 2019. do 2023. godine, priopćili su iz Ministarstva poljoprivrede.
Kako pojašnjavaju, izmjene se odnose na prilog IV. kojim se propisuje jedinični godišnji financijski iznos naknade za gubitak dohotka po hektaru za 2021. godinu u iznosu od 31.026,67 kuna.
"Postupci započeti do stupanja na snagu ovoga Pravilnika dovršit će se u skladu s odredbama Pravilnika o provedbi mjere Restrukturiranje i konverzija vinograda iz Nacionalnog programa pomoći sektoru vina za razdoblje od 2019. do 2023. godine“, navode iz Ministarstva.
Podsjećamo, Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju u siječnju je najavila Natječaj za mjeru Restrukturiranje i konverzija vinograda, a koji bi trebao biti objavljen ova mjesec.
Ovo je mjera koju je financijski najlakše realizirati. Idealna je za vinogradare i vinare koji žele promijeniti sortiment vinove loze (zbog drugačijih zahtjeva tržišta) kao i onih koji žele promijeniti tehnologiju proizvodnje kako bi vinograde prilagodili strojnoj berbi (zbog sve manje raspoloživosti fizičke radne snage).
Detaljne informacije o savjetovanju možete pronaći ovdje.
Naime, kroz nju se priznaju troškovi vlastitog rada, ali i trošak naknade za izgubljeni prihod za trogodišnji period (samo u slučaju sadnje vinograda na istoj površini).
Savjetovanje je otvoreno do 5. veljače 2021. godine.
Izvori
Tagovi
Savjetovanje Rekonstruiranje Konverzija Vinograd Izmjene Pravilnika
Autorica
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
#RuralFoto #Selo
Zanat koji lagano, nazalost ide u zaborav tradicija kosaca
Ljubav i natjecanje
nekada se Bik mjenjao za kosu, kosibaša gledao kao Profesor Doktor veliki znalac.
Natasa Luketic
prije 18 minuta
Žao mi je ali pravila su vrlo jasno postavljena s razlogom a neki od njih su navedeni u komentarima drugih ljudi gore... Moglo bi se zapitati kako to Više [+] da nema OPG nego je odlučio raditi s obrtom, a ima ekološki vinograd. Malo čudno, prošao svu papirologiju za ekološku proizvodnju i sad je 'prroblem' registrirana djelatnost obrta. Usput, poslovni plan nema veze s upisanom djelatnošću.
Diana Holz
prije 1 tjedan
Es ist das Handwerk des Sensen' s das nicht mehr viele Leute beherrschen - leider. Es ist das Handwerk des Sensen' s das nicht mehr viele Leute beherrschen - leider.