Pretraga tekstova
Priča Nevenke Midžić je pozitivan primjer da se i u Hrvatskoj može uspjeti ukoliko se radi sa puno originalnosti, entuzijazma i ljubavi.
Priča Nevenke Midžić s Plitvičkih jezera potvrđuje da ljubav prema rodnom kraju i poslu pobjeđuje sve prepreke i vodi putem uspjeha. Kao modna kreatorica Nevenka je kao mlada žena ostvarila san većine ljudih njenih godina i obišla svjetla reflektora i svjetskih modnih pozornica u Milanu, Parizu, Instambulu i mnogih svjetskih destinacija. Radila je u nekoliko većih kompanija, i ostvarila san koji se samo sretnicima ostvaruje. Nakon takvog uspjeha Nevenka se vraća u rodno Plitvica Selo gdje kreće novim životnim putevima koji su je danas doveli do elitnog etno turizma.
"Na prvom poslu sam solidno zarađivala,obišla pola svijeta, upoznala jako puno kvalitetnih ljudi, ali sam se ipak oprostila od svega toga i vratila u rodne Plitvice gdje sam krenula ostvarivati svoj novi san - napraviti nešto originalno i prepoznatljivo u turističkom svijetu. Krenula sam od jedne sobe i sve sam ovo sama stvorila", prepričava nam Nevenka dok nam pokazuje Vilu Nena kao jedan od najprepoznatljivijih turističkih etno objekata na Plitvičkim jezerima.
Nevenka je vlasnica i malog privatnog otočića iznad samog velikog plitvičkog slapa,a voda koja stvara slap prolazi preko njenog imanja što samo po sebi predstavlja jedan od najatraktivnijih turističkih kompleksa u Hrvatskoj. Na svom imanju u samom srcu Plitvica Nevenka drži tridesetak ovaca što je posebna aktrakcija za turiste iz cijelog svijeta.
"Nekada su moje imanje krasila i dva mala konja koji su bili posebna atrakcija,ali pošto više ne stižem sve sama, morala sam ih prodati. Svako jutro kad ustanem i pogledam svoje ovčice u ovoj predivnoj prirodi ja sam ispunjena i sretna žena. Ovaj posao se mora voljeti i živjeti sa svim ovim", govori nam Nevenka dok nas vodi kroz svoje imanje, a ujedno čeka i goste iz cijelog svijeta koji su rezervirali smještaj.
U sklopu objekta sa apartmanima za spavanje Nevenka ima i mali etno restoran gdje svojim gostima sprema i najukusniju domaću hranu i najkvalitetnije ličke proizvode i specijalitete, a kako kaže, najveći dio gostiju joj se ponovo vraća i tako iz godine u godinu. Iako živi u samom srcu Plitvica osnovala je i svoj OPG, a ne propušta priliku da se ponovo vrati na priču o životinjama na njenom imanju koje cijeloj ovoj priči daju posebnu čar.
Nevenka Midžić je jedan od pozitivnih primjera koji nam pokazuju da se u Hrvatskoj može uspjeti ukoliko si originalan, uporan i ukoliko ono sa čim se baviš radiš sa puno entuzijazma i ljubavi. Nevenka ima planove i za proširenje svojih smještajnih kapaciteta, a reflektore svjetskih modnih pozornica i dalje će rado zamjeniti osmjesima zadovoljnih gostiju iz cijelog svijeta koji će se i narednih godina ponovo vratiti.
Fotoprilog
Tagovi
Nevenka Midžić Plitvička jezera Plitvice Seoski turizam Lički specijaliteti Ovce
Autor
Više [+]
Iza sebe ima desetogodišnje novinarsko iskustvo u medijima u zemlji i regiji.
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Što je sada gore od ovih zadnja tri dana Tuča ili Jaki vjetar. Kod mene vjetar napravio veču štetu nego da bila tuča. Malo prije obišao polja ali suncokret je dobio naj jače i to bar 70% ode u ništa.
Damir Senjan
prije 2 tjedna
Đuro Moj kako je je, mi svi iz ove kože ili vremenskih neprilika nemožemo nikuda. Sreča u svemu da kukuruz nije nastradao, ima negdje mestimično malo Više [+] se napio ali će se podignuti. Mom prijatelju kukuruza 12 hektara poravnalo sa zemljom još gore nego meni suncokret. Ništa idemo dalje, ovako i onako elelentarna neče biti proglašena zbog vjetra, pa ćemo ovih dana malo bogu krasti dane. Nema žalovanja od toga nema ništa.
Đuro Japaric
prije 2 tjedna
Oslobodi nas Bože od nevremena , HDZ , SDP i njihovih privjesaka ! Oslobodi nas Bože od nevremena , HDZ , SDP i njihovih privjesaka !
Damir Senjan
prije 2 tjedna
Karolina Rastoja Ovdje ću komentirati tvoj članak, Klimatski kaos na poljima: Mogu li ih inovacije iz zraka ublažiti? Nemogu, mogu te upozoriti ali Više [+] od ovakvih vremenskih promjena nemogu te ublažiti. Vremenske nepogode su veča sila od bilo koje naj novije tehnologije, ovisiš sam o sebi. Ili onaj način ako se ko sječa Olimpiskih igara u Pekingu kad su vremenom upravljali Harpovima da nepada kiša da se igre održe, kad bio kraj olompiskih igara hapove isključili. Tada nastao kaos sa kišama i poplavama. Danas ti o tome još mnogo ljudi priča što se tamo te godine događalo. Drugi ti primjer Svijetsko nogometno prvenstvo u Rusiji, sudac označio kraj finala, harpovi pogašeni priču dalje znate i nebo je plakalo zajedno sa Kolindom kod dodjele medalja.
Damir Senjan
prije 2 tjedna
Vedradrane naj gore je onaj dio što sam cijelo vrijeme bio u kontaktu sa Lidea Srbija, da vidimo što i kako i po njihovim uputama radio. Za slijedeču Više [+] godinu trebalo je nešto novo njihovo biti u srcu Bilogore, ali očito ću odustati od toga. Moram dobro razmisliti za slijedeču godinu.
Damir Senjan
prije 2 tjedna
Karolina Rastija Amazon suncokret, tu su glave trebale biti 28-30 cm. Sada što ostane ako ostane, bumo vidjeli kako kažu slijepci. Ali vremenskim Više [+] nepogodama još nije kraj a uloženo previše.
Damir Senjan
prije 3 tjedna
Vedrane, na svim tablama. Jedan mi danas iz sela rekao da je to bio primjer kako bi trebao izgledati suncokret a ne što oni imaju. Sada je primjer za Više [+] uđbenike na zemlji. Ništa idemo dalje.
Vedran Stapić
prije 3 tjedna
Gadno, nadam se da nije tako na svim tablama Gadno, nadam se da nije tako na svim tablama