Pretraga tekstova
Sve o upravljanju usjevima putem satelita možete saznati na Bjelovarskom sajmu od 11. do 13. rujna 2015.
Cropio je sustav budućnosti. Ratarima pruža pravovremeno uočavanje propasti usjeva, izračunava do detalja količinu uroda, štedi troškove gnojiva, goriva i analize tla, i u realnom vremenu omogućuje svakodnevno praćenje usjeva, vremenskih uvjeta, uvjeta tla - i to sve bez izlaska na polje!
O satelitskom sustavu za upravljanje podacima s poljoprivrednih površina možete saznati nešto više na Bjelovarskom sajmu koji se održava od 11. do 13. rujna 2015. u Gudovcu.
Riječ je o satelitskom sustavu za upravljanje podacima s poljoprivrednih površina. Tvrtka Inagra, osim što se bavi savjetovanjem poljoprivrednih tvrtki i OPG-a te istraživanjem poljoprivrednog tržišta, promiče i jedan ovakav moderan pristup poljoprivredi. Američki sustav Cropio je u svijetu već uvelike prepoznat, a tvrtka Inagra njegov je zastupnik za cijelo područje bivše Jugoslavije.
"Poljoprivredna gospodarstva i tvrtke ulaze u novi sustav razvoja, moraju pratiti inovacije i novine u proizvodnji kako bi ostali i postali konkurentni na globalnom tržištu. Nudi nam se poboljšano upravljanje, tehnologija kojom precizno nadziremo usjeve kako bi na vrijeme uočili bolesti i primijenili mjere koje ih eliminiraju, jednom riječju kontrola vegetacije", ističe Krešimir Kuterovac, direktor tvrtke, važnost kontrolirane poljoprivrede koja ide u korak sa svjetskom.
Sustav koji prati stanje usjeva i njihovu trenutnu vrijednost na tržištu s obzirom na prinose, moramo priznati, dobro zvuči, stoga ne propustite priupitati o sustavu Cropio u Bjelovaru djelatnike tvrtke Inagra koji će tamo biti predstavljeni na štandu.
Tagovi
Cropio Inagra Kuterovac Upravljanje usjevima Satelit Tehnologija Ušteda AUtomatizam Elektronička kartica Nadzor usjeva
Autorica
Više [+]
Ivana je urednica na Agroklub portalu. "Vaša uvjerenja ne čine vas boljom osobom. Djelovanje čini."
Sretan vam svima Badnji dan ❤️
Damir Senj
prije 3 tjedna
Karolina Rastija Pa tko bi mene probudio u 3 ili 4 ujutro da idem ispeči prasetinu. Ipak dolazim poslije ponoči tada uvjek ogladnim ali niti moja Više [+] Wumen nevoli da liježem na prazan želudac 🙊🙊😇😇. Malo se šalim, nesmijem na zimu zbog srca pa ovih dana ovako u zimsko doba prčkam dokasno u noč po računalu, isprobavajuči nove operativne sustave, Cromebooxs OS fleks i kako zaobiči na starim računalima onaj dio što će vas sve kočiti oko intalacije windows 11 zbog procesora. Tako da sam ovu noč instalirao windows 11 na računalo 9 god. staro a potrošio samo 56 eur da umetnem novi ssd disk a procesorski dio zaobišao u instalacijskome sustavu.
Karolina Rastija
prije 4 tjedna
Leto, u Sopju je običaj od ranih jutarnjih sati peći pečenicu (od 3-4 ujutro) ☺️😘 jede se tek iza polnoćke Leto, u Sopju je običaj od ranih jutarnjih sati peći pečenicu (od 3-4 ujutro) ☺️😘 jede se tek iza polnoćke
Damir Senj
prije 4 tjedna
Auuuu 🫣🫣😋😋😋😋😋 odmah put Slavonija i to pješke na odojak, da se i ja malo zamastim 🙊 Auuuu 🫣🫣😋😋😋😋😋 odmah put Slavonija i to pješke na odojak, da se i ja malo zamastim 🙊
Agroklub® koristi internet kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva. Korištenjem stranica prihvaćate pravila privatnosti o kojima možete više saznati ovdje
Zea mays
prije 9 godina
Sad nam treba i satelitsko navođenje strojeva da oru, tanjuraju... ustavari da sami (strojevi) odluče šta i kad bi trebalo. Pa za koju godinu ne budemo ni znali gdje nam je polje...!?Nema većeg užitka kad dođeš na polje prijeđeš ga uzduž i poprijeko, nauživaš se čistog zraka, sretan si ako ti je sa usjevom sve ok. (a ne može biti baš sve) ali uglavnom. Nemojte nas pretvarati u vječne robove tehnologijama, dajte nam da živimo ne samo da radimo za "željezo i elektroniku".