Pretraga tekstova
Šljivovica i tamburice žica i ove godine će grijati srce i nepca posjetitelja stočnog sajma u Cetingradu
Na blagdan sv. Josipa, 19. ožujka u Cetingradu se svake godine održava veliki tradicionalni stočni sajam. Tako će biti i ove godine. Sajam je to koji je nadaleko poznat po izuzetnoj ponudi konja. Osim konja, posjetitelji toga dana u Cetingradu mogu pronaći sve tradicionalne alate i opremu za poljoprivredu i šumarstvo.
Mjesto Cetingrad na Josipovo odjednom postaje premaleno za svoje stanovnike. Svake godine rijeke putnika iz Karlovačke županije i ostatka Lijepe naše, kao i susjedne BiH i Slovenije slijevaju se na stočni sajam. U tradicionalnoj povorci zaprega i jahača vlasnici će ponosno pokazivati na desetke konja, tih prelijepih plemenitih životinja.
Na taj dan na veliko će se trgovati, ispijati šljivovica, a topla janjetina zalijevati dobrim vinom. Piva će teći u potocima, a niti ove godine događaj neće zaobići prepoznatljivi zvuk cetingradske tamburice.
Sva ljepota i raskoš toga dana veseli svaku osobu koja se tamo nađe, a posebno kupce i prodavače koji uspostave zajednički jezik oko trgovine. Stoga, uputite se i Vi u Cetingrad i prepustite se prpošnoj atmosferi tradicionalnog stočnog sajma.
U prilogu članka, u obliku fotografija, donosimo dijelić atmosfere sa sajma.
Fotoprilog
Tagovi
Stočni sajam Cetingrad Konji Krave Poljoprivredni alati Šumarstvo Šljivovica Tamburaši Janjetina
Autorica
Više [+]
Nikolina je administratorica portala Agroklub. Ima 28 godina, a završila je diplomski studij marketing managementa na Ekonomskom fakultetu u Osijeku ... a moto joj je: „Život je puno lakši ako kroz njega ideš sa osmijehom“.
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
#RuralFoto #Proizvodnja
Bale sijena na Krbavskom polju, iza ponoći, uz noćno nebo i Mliječni put.
Danijel Bošnjak
prije 3 dana
@Leticija Hrenković ovo je kombinacija duge ekspozicije neba i prednjeg plana sa balama sijena. @Leticija Hrenković ovo je kombinacija duge ekspozicije neba i prednjeg plana sa balama sijena.
Mirsad Mensch Supcic
prije 1 tjedan
Prelijepa slika ima nazalost Samo na sibiru ovako Prelijepa slika ima nazalost Samo na sibiru ovako